«Парад планет» вчергове зібрав шанувальників астрономії в Одеській національній науковій бібліотеці

foto-0.jpg

8 лютого 2022 року в ОННБ у рамках науково-просвітницького проєкту «Парад планет» відбулася година науковця за участі співробітників Одеської астрономічної обсерваторії, під час якої було також презентовано науково-популярне видання «Одеський астрономічний календар: 2022» (Одеса, 2021).

 

foto-1-1.jpg

«Парад планет» – спільний науково-просвітницький проєкт Одеської національної наукової бібліотеки і науково-дослідного інституту «Астрономічна обсерваторія» Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, спрямований на популяризацію астрономії як науки, на поширення знань про всесвіт, інформування громадськості про сучасні наукові дослідження та відкриття, популяризацію видань природознавчої тематики.

 foto-2.jpg

У вітальному слові генеральний директор ОННБ, заслужений працівник культури України Ірина Бірюкова  відзначила важливість цього науково-дослідницького проєкту: «Підтримувати сталість цієї ініціативи нас спонукає місія Одеської національної наукової бібліотеки як центру популяризації природничих наук, адже від 1964 року згідно з рішенням колегії Міністерства культури бібліотека стала зональним організаційно-методичним центром для бібліотек Півдня України з питань науково-природничих дисциплін… Ми вдячні натхненним одеським дослідникам за високу активність у питаннях просвітницької роботи й, безумовно, зацікавлені у подальшій активній роботі проєкту та готові посилити його нашими організаційними спроможностями, в т.ч. у рамках Університету екологічних знань, який працює при бібліотеці як майданчик популяризації природничо-наукових досліджень».

 foto-3.jpg

 

З лекцією «Основні астрономічні явища 2022 року – сонячні та місячні затемнення, видимість планет, комет, астероїдів та метеорних потоків» виступив Олександр Базей, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри теоретичної фізики та астрономії ОНУ імені І.І. Мечникова, член редколегії «Одеського астрономічного календаря».

 

foto-4.jpg

Про зміст «Одеського астрономічного календаря 2022» розповів Михайло Рябов, його головний редактор, голова Одеської астрономічної спілки, старший науковий співробітник Одеського філіалу Інституту радіоастрономії НАН України. Він детально зупинився на темі міжнародної астрономічної співпраці, зокрема на міжнародних космічних програмах 2022 року з дослідження Місяця та Марса; підкреслив внесок вітчизняних учених, зокрема, Сергія Корольова та Валентина Глушка у сучасну космонавтику.

foto5.jpg

З бібліографічним оглядом книжкової виставки «На порозі неба: вітчизняні підкорювачі всесвіту», присвяченої 115-річчю з дня народження Генерального конструктора космічної техніки академіка С.П.Корольова та члена-кореспондента Академії Наук України, професора В.П.Цесевича виступила Юлія Семенова, провідний бібліотекар відділу соціокультурної діяльності ОННБ.

foto-6.jpg foto-7.jpg


Дякуємо за інформаційну підтримку Телеканалу ГРАД!

Створено: 09.02.2022
Переглядів: 2058
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.