Шаховий турнір «Двоборство»

20220117_133602.jpg

15 та 16 січня 2022 року в читальному залі ОННБ (вул. Акад. Філатова,1) в рамках «Клубу родинного дозвілля» відбувся шаховий турнір «Двоборство», що складався з двох дисциплін: бліцу та швидкої гри - рапід.

Так в чому ж різниця між бліцем та рапідом?

  1. У бліці всі ходи мають бути зроблені кожним гравцем за 10 хвилин і менше, а при швидкій грі (рапід) всі ходи повинні бути зроблені кожним гравцем протягом фіксованого часу між 10 та 60 хвилинами.
  2. Найчастіший формат часу в бліці на живих турнірах та змаганнях – 5 хвилин («п'ятихвилинки»), а в швидкі шахи грають з різними контролями часу, але основним та офіційним вважається контроль 15 хвилин + 10 секунд на кожен зроблений хід.

У цейтноті рахунок іде навіть не на секунди, а на частки секунди. Неправильні дії можуть коштувати шахісту результату партії. Тут немає часу думати та аналізувати. Сенс якраз у тому, щоб швидко розуміти, прораховувати та застосовувати заготовлені стратегії гри.

20220117_133542.jpg

У перший день, в шести турах, учасники грали в швидкі шахи (рапід). Переможцями стали:

- перше місце – Михайло Коломієць (6 очок);

- друге  місце – Кирило Задерей (4 очки);

- третє місце – Лев Борисов  (4 очки).

У загальному заліку очки рапіду подвоюються.

У другий день змагань  відбулася гра в бліц у сім турів.  Результат:

- перше місце – Кирило Задерей (6,5 очка);

- друге  місце – Михайло Коломієць (5 очок);

- третє місце – Лев Борисов  (5 очок).

 За підсумком двох днів гри, в загальному заліку перемогу святкували:

 - перше місце – Михайло Коломієць (17 очок);

- друге місце – Кирило Задерей (14,5 очка);

- третє місце – Лев Борисов (13 очок).

Метою кожного учасника є перемога. Кожен мав продемонструвати свою майстерність у пошуку найкращого ходу, своє вміння холоднокровно відбити несподіваний тактичний удар, зібратися в критичній ситуації.

Турнір відбувся завдяки партнерському проєкту «Хід конем» Одеської національної наукової бібліотеки та громадської організації «Одеська міська федерація шахів».

Головний суддя турніру – суддя другої категорії Рустем Мстиславович Горбенко.

Створено: 17.01.2022
Переглядів: 1313
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.