«На захист демократичних цінностей»: до Дня Гідності і Свободи

До святкування Дня Гідності і Свободи, який відзначається 21 листопада, у довідково-інформаційному відділі ОННБ експонується книжкова виставка «На захисті демократичних цінностей».

1.jpg 

З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору з 2014 року в Україні відзначається День гідності та Свободи. В цей день ми відзначаємо зусилля всіх синів і доньок України, які впродовж нашої історії боролись і працювали задля незалежності народу, торжества справедливості, утвердження і додержання прав людини.

Саме у 2013 році розпочався новий відлік в історії України, який ознаменував прагнення українців створити європейську державу. Майдан дав початок трансформації політичної, культурної та соціальної сфери, розбудови вільного, демократичного громадянського суспільства, утвердження в Україні гуманістичних демократичних цінностей. День Гідності та Свободи – це не лише про один день, це про людей, їхні принципи, досягнення і досвід, які стосуються майбутнього цілих поколінь.

Герої Небесної Сотні… Завжди будуть із нами. Вони заплатили найвищу ціну за свободу нашої держави. Шануймо пам’ять тих, хто віддав своє життя заради вільної України.

2.jpg

Експозиція видань з фонду ОННБ висвітлює основні події, що відбувалися в Україні під час Майдану 2014 року. На виставці експонується література, серед якої публіцистика, поезія, спогади учасників та самовидців подій, численні фотографії.

3.jpg 4.jpg

 

5.jpg

Бура Д. М. Хроніка війни, 2014-2020 : у 3 т. / Дар'я Миколаївна Бура, Олександр Віталійович Красовицький ; худож.-оформ. О. А. Гугалова-Мєшкова ; відп. за вип. І. В. Мазінг. – Харків : Фоліо, 2020. – (Хроніка) .

Т. 1 : Від Майдану до Іловайська. – 2020. – 477, [1] с.

«Хроніка війни» – це документальне дослідження, літопис-хроніка подій 2014–2020 років в Україні, від завершального етапу Майдану до наших днів. Метою написання книги було прагнення переосмислити новітню історію, нагадати хронологію подій, що призвели до анексії Криму Російською Федерацією і початку гібридної збройної військової агресії РФ на Донбасі. Упорядники переглянули і хронологічно впорядкували тисячі публікацій щоденних новин і повідомлень з офіційних джерел. Сухі інформаційні рядки зведень проілюстровані свідченнями безпосередніх учасників подій, процитованих з книг-хронік, що вийшли раніше у видавництві «Фоліо». Долучені спогади про загиблих українських вояків, що захищали нашу землю в перші дні, тижні, місяці й роки російсько-української війни, про новітніх героїв, хто заплатив найдорожчу ціну за спокій і добробут українців. Ця книга – нагадування світовому суспільству про те, що російсько-українська війна триває, і не можна забувати про тих, хто зі зброєю в руках фактично захищає благополуччя Європи. Перший том «Від Майдану до Іловайська» тритомника «Хроніка війни. 2014–2020» охоплює період з кінця лютого 2014 року до перших днів вересня 2014 року.

6.jpg

III> 108864 Винницький, М. Український майдан, російська війна : хроніка та аналіз Революції Гідності : пер. с англ. / М. Винницький ; пер. Р. Клочко. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2021. – 552,[1] с. : іл., табл.

«Український Майдан, російська війна. Хроніка та аналіз Революції Гідності» – книжка Михайла Винницького, у якій детально та послідовно висвітлено події в Україні 2013–2018 рр. Ця історична праця поєднує в собі точку зору науковця і спостерігача-учасника, який брав активну участь у протестах. Під час Революції Гідності Михайло Винницький був постійним коментатором англомовних ЗМІ, здійснював аналіз поточних подій у своєму блозі «Думки з Києва». А згодом написав цю книжку, яка вперше побачила світ 2019-го року англійською мовою і стала внеском автора у відстоювання позицій України в її довголітній інформаційній війні.

7.jpg

VII> 89402 Паламарчук, М. М. Майдан - кузня прозрінь : поезії / М. М. Паламарчук. – Ніжин : Лисенко М. М., 2019. – 215 с.

Збірка поезії про Майдан і наших героїв. Ця підбірка як жодна інша сповна болю, жалю. І гордості.

8.jpg

VII> 89401 Балема, Р. М. Наш вічний майдан : нові та вибрані поезії / Р. М. Балема. – Хмельницький : Цюпак А. А., 2019. – 63 с.

У новій книзі українського поета Ростислава Балеми патріотичні мотиви переплетені з філософськими роздумами про сенс життя та найвищі людські чесноти.

 

Більше літератури дивись у Додатку

Відео розроблено Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні – Музеєм Революції Гідності спільно з Робочою групою з підготовки відзначення Дня Гідності та Свободи у 2021 році.

Створено: 17.11.2021
Переглядів: 388
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.