21 травня. Підведення підсумків виставки-форуму

У завершальний третій день роботи ХІІ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» у відділі рідкісних видань та рукописів відбулося закриття виставки-форуму і підведення підсумків її роботи.

 

1a 

Під час закриття до присутніх звернулася генеральний директор ОННБ ім. М. Горького, заслужений працівник культури України, повний кавалер ордену княгині Ольги Ботушанська Ольга Федорівна. Вона подякувала усім учасникам за підтримку і втілення ідеї виставки-форуму – популяризацію вітчизняного книговидання, ширше представлення новинок української літератури на Одещині, сприяння у розв’язанні насущних проблем книговидавничої галузі, поповнення бібліотечних фондів. «Наш захід, який включав крім виставки книги, також презентації, творчі зустрічі, автограф-сесії та «круглі столи», пройшов у діловій і піднесеній атмосфері, і я з повним правом можу сказати, що робота ХІІ Всеукраїнської виставки-форуму була успішною», - резюмувала Ольга Федорівна.

Згідно даних, оприлюднених під час закриття, цьогоріч у виставці-форумі взяли участь 73 видавництва України, було представлено бл. 5 тис. назв книжок. На виставці побувало бл. 5 тис. одеситів та жителів області. Під час виїзної виставкової акції до смт. Ширяєве, школам і бібліотекам району було подаровано 700 видань з обмінно-резервного фонду ОННБ ім. М. Горького. Передбачена також закупівля книг для Ширяєвського р-ну через Облкниготорг на суму 10 тис. грн. Ці кошти будуть виділені з обласного бюджету.

Видавництва-учасники виставки-форуму подарували бібліотеці біля 200 нових видань. Докладніша інформація про ці надходження з’явиться згодом на сайті бібліотеки (розділ «Бібліотека дякує»).

Постійними учасниками виставки-форуму «Українська книга на Одещині» є столичні видавництва «Наукова думка», «Академкнига», «Мистецтво», «Картографія», «Алерта, «Університетська книга» (Суми) та інші. Дебютантами виставки-форуму цього року стали такі київські видавництва як «Медицина», «Початкова школа», Видавничий Дім «Дмитро Бураго» та черкаський «Колоквіум». Уперше в заході взяв участь Олексій Кононенко, начальник Управління видавничої справи і преси Держтелерадіо. Розширився склад оргкомітету та посилилася інформаційна підтримка виставки-форуму – до складу оргкомітету увійшла ген. директор Одеської обласної державної телерадіокомпанії Оксана Матюх, а інформаційним спонсором виступила газета «День», яка представила видання широковідомої серії «Бібліотека газети «День» під редакцією Лариси Івшиної.

Ряд виступаючих відзначали високий рівень організації форуму, залучення до участі у ньому значної кількості культурно-освітніх установ, навчальних закладів і підприємств міста, зокрема ОНУ ім. І.І. Мечникова, ПНПУ ім. К.Д. Ушинського, ООУНБ ім. М. Грушевського, ЦБ ім. І.Я. Франка та ін.

На даний час «Українська книга на Одещині», як некомерційний всеукраїнський виставковий проект, що здійснюється на рівні області, не має аналогів в України. Високу оцінку проекту дав, зокрема, директор видавництва «Твердиня» (Луцьк) Микола Мартинюк. Як зізнався виступаючий, незважаючи на зусилля організаторів книжкового ярмарку «Книги Великої Волині» (засновано 2006 р.), їм поки що не вдалося налагодити подібну форму популяризації книги на рівні районів, як це має місце на Одещині.

Виставка-форум також сприяє налагодженню спільних міжнародних проектів. 2010 року були представлені видання болгарською мовою, а цьогоріч – грецькою, що в силу історичних особливостей Одеси, є актуальним. Голова Одеського відділення Грецького фонду культури Сафроніс Парадісопулос, вірний своїй місії поширення грецької культури, висловив надію, що у майбутньому книги грецьких авторів будуть перекладені українською та російською мовами.

 

ПІДСУМКИ КОНКУРСУ

„КРАЩА КНИГА ВИСТАВКИ – ФОРУМУ 2011”

    Організаційний комітет ХII Всеукраїнської виставки-форуму „Українська книга на Одещині” доручив журі конкурсу „Краща книга виставки-форуму 2011” розглянути видання, які видавництва та автори запропонували на його розгляд. На конкурс було подано 45 книг, представлено 25 видавництв (у 2010 р. на конкурс було подано 53 книги, представлено 19 видавництв).

В цілому ми можемо говорити про творчі здобутки наших друзів, відмічати, що знову розкриті нові сторінки з історико-культурної спадщини України, але економічні проблеми суспільства не могли не відобразитися на поліграфічних можливостях видавництв. Це наочно показано на стенді „Краща книга виставки-форуму 2011”.

В цьому році майже немає класичних творів, альбомів, досить скромно присутні ілюстровані видання. Ми відзначили 14 книг у різних номінаціях.

Більш ніж у 2010 році на конкурс було подано книжок одеських авторів. Радіємо, що багато з них писалися з використанням фондів ОННБ, автори часто зверталися до нас за консультаціями, пропозиціями про співдружність тощо. Організаційний комітет Всеукраїнської виставки-форуму вирішив нагородити спеціальними дипломами авторів, які знайшли можливість свої творчі та наукові здобутки утілити у цікаві, корисні видання.

 Серед видавництв, представлені до нагороди:

ДНВП  „КАРТОГРАФІЯ” (м.Київ) за атлас „Туристичне намисто України”; ДП «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «ПЕРСОНАЛ» (м.Київ) за книги „Нартіада”: героїчний епос та Хведіра Вовка «Студії з антропології України»; видавництво „Мистецтво” (м.Київ) за книги „Іван Драч. „Криниця для спраглих” та «Светильники второй половині ІІІ в. до н.э. – IV в. н.э.».  Т. 2.; ЗАТ „Українська прес-група” (м.Київ) за книгу „Екстракт + 200”, у двох ч./ за загальною редакцією Л.Івшиної; ПВД „ТВЕРДИНЯ” (м.Луцьк) за книгу С.О.Кочерги „Культурософія Лесі Українки. Семіотичний аналіз текстів” та ін.

Спеціальними дипломами нагороджено:

СТРЕМЯДІНА ВАЛЕНТИНА ВОЛОДИМИРОВИЧА,

автора книги „Три слоя времени, или Парадокс Эббингауза” (вид. „Новий Друк”, м.Київ).

ГРОМАДСЬКУ ОРГАНІЗАЦІЮ „ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ ФОРУМ”,

за активну підтримку творчої молоді міста та видання альманаху „Молодые голоса Одессы» ( вид. «Симэкс-принт», м.Одеса);

ЛАЗАРЄВУ ГАЛИНУ ЯКІВНУ,

укладача та редактора книги „Княжна Мери”. Творческий выкидыш (вид. „Фенікс”, м.Одеса);

ОДЕСЬКИЙ ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ ,

за видання книги В.В.Солодової „Формування та розвиток документальних колекцій у складі фондів одеських музеїв”. 1825-2003. (вид. „Астропринт”, м.Одеса);

ОДЕСЬКИЙ МУНІЦИПАЛЬНИЙ МУЗЕЙ ОСОБИСТИХ КОЛЕКЦІЙ ім.О.В.БЛЕЩУНОВА

за видання каталогу „Иконопись в собрании музея” (вид. „Гилея”, м.Херсон);

ОДЕСЬКИЙ МУЗЕЙ ЗАХІДНОГО ТА СХІДНОГО МИСТЕЦТВА

за видання каталогу „Английская гравюра ХVII – ХIХ  веков” (вид. „Астропринт”, м.Одеса).

ОДЕСЬКИЙ ЛІТЕРАТУРНИЙ МУЗЕЙ

 за видання книги Зинаида Шишова. „Сильнее любви и смерти”: стихотворения, воспоминания, письма;

(„Издательский дом Коктебель”. – Феодосія; М.).

ОДЕСЬКИЙ ДОМ-МУЗЕЙ ім. М.К.РЕРІХА

за видання книги „Письма Наталии Дмитриевны Спириной. 1978-1991)” (вид. „Астропринт”, м.Одеса);

КОЛЕКТИВ АВТОРІВ ОНУ ім.І.І.МЕЧНИКОВА

 за видання книги „Чорноморська хвиля Української революції: провідники національного руху в Одесі у 1917-1920рр.”/ (вид. „ТЕС”, м.Одеса);

 ЄВГЕНА ГОЛУБОВСЬКОГО, ЄВГЕНА ДЕМЕНКА,

Авторів видавничого проекту „Смутная алчба”. Вип.1, 2. (вид. „Колодрук”, м.Одеса);

РОСТИСЛАВА АЛЕКСАНДРОВА,

автора книги „Професор с Дерибасовской”

(вид.  „Optimum”, м.Одеса);

ІГОРЯ ПОТОЦЬКОГО,

 Автора видавничих проектів „Молодые голоса Одессы” и „Русский Париж. По Обе стороны баррикад: литературных и политических” (вид. „Симэкс-принт”, м.Одеса);

В.А.ПРОДАЕВИЧ, А.А.СУРИЛОВА,

авторів книги „Одеса Православная: в событиях и лицах эпох. Кн.1” (вид. „ВМВ”, м.Одеса);

 ВАСИЛЯ БОТУШАНСЬКОГО,

редактора книги „Чернівці: історія і сучасність”: Ювілейне видання до 600-річчя першоїписемноїзгадки про місто (вид. „Зелена Буковина”, м.Чернівці);

 Г.Б.РЕДЬКО, О.С.ШЕВЧЕНКО, А.Ю.АНИСИМОВА,

авторів методичного посібника «Тесты. Их роль и место в обучении физике» (Одеса, 2010);

ГАННУ ЄФІМОВУ,

Упорядника книги „Шляхами пам’яті”: антологія поетичних творів, присвячених митцям Розстріляного Відродження.- (Одеса, 2011).

 Організаційний комітет нагородив грамотами:

За активну участь у проведенні виставки-форуму та сприяння у популяризації вітчизняного книговидання

1. Філіпчука Володимира Станіславовича, Героя України, президента благодійного фонду „Надія, Добро і Добробут”, лауреата Галереї почесних благодійників Одещини „Люди щедрих сердець”.

2. Платонова Олега Ісааковича, президента ЗАТ „Пласке”, лауреата Галереї почесних благодійників Одещини „Люди щедрих сердець”.

3. Шемякіна Леоніда Петровича, голову Одеської обласної організації роботодавців, лауреата Галереї почесних благодійників Одещини  „Люди щедрих сердець”.

4. Денисова Віктора Григоровича, докторанта Одеської національної морської академії, лауреата Галереї почесних благодійників Одещини „Люди щедрих сердець”.

5. Плаксюка Юрія Олександровича, голову Державного комітету телебачення та радіомовлення України

6. Матюх Оксану Володимирівну, генерального директора Одеської облдержтелерадіокомпанії.

7. Ігуменю Серафіму Свято-Архангело-Михайлівського монастиря

8. Дольник Галину Олексіївну, голову благодійного фонду ім. Івана та Юрія Липи

9. Куртогуз Наталю Вікторівну,  голову Ширяївської райдержадміністрації.

10. Ізбаш Оксану Іванівну, директора Ширяївської ЦРБ.

11. Владимірську Галину, головного редактора журналу «Фаворит».

 Підсумки виставки-форуму. Фотовернісаж

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

Створено: 23.05.2011
Переглядів: 3172
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.