Новинки літератури: "Як будувати навіки..."

img_20210610_163315.jpg

Висловлюємо вдячність Видавництву Соломії Павличко «Основи» за подаровані 6 примірників видання «Як будувати навіки. Архітектура поза часом» (Київ, 2020). 

img_20210610_200752_709.jpg

Це перший том серії книг, присвячених новому підходу до архітектури, урбаністики і міського планування.

Автор видання – Крістофер Александер, архітектор-практик, професор Каліфорнійського університету в Берклі. Він досліджує просторові структури і взаємодію людини з архітектурою. Його книжки по праву вважаються класикою, а книгу «Як будувати на віки. Архітектура поза часом» називають одним з найбільш важливих видань XX століття, що вплинули на розвиток дизайну, проєктування, архітектури та комп’ютерних наук.

Крістофер Александер вважає, що міське середовище й архітектура «живі», коли їх збудовано за особливим методом. Цей метод існує поза часом, він не залежить від стилю конкретної епохи чи рівня розвитку будівельних технологій. Він дозволяє обійтися без архітекторів і урбаністів. У центрі уваги автора – людина, а не архітектор, спосіб використання будинку, а не його зовнішній вигляд. Чому нам так приємно гуляти вулицями середньовічних міст? Тому, що їх будували не архітектори, а звичайні люди.

В книзі автор показує, як теорія архітектури тісно вплетена в саму природу людини. Це процес, завдяки якому порядок, властивий архітектурі і містам, виникає безпосередньо з внутрішньої природи людей, тварин, рослин – самої матерії світу. За переконанням автора, такий підхід має великий практичний потенціал і здатний докорінно змінити сучасний погляд на архітектуру. 

Запрошуємо усіх зацікавлених до ознайомлення з книгою у відділі мистецтв Одеської національної наукової бібліотеки.

Інформацію підготовлено відділом
наукового комплектування
та обліку
документно-інформаційних ресурсів

Створено: 13.06.2021
Оновлено: 14.06.2021
Переглядів: 1461
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.