14 квітня. Зустріч з письменником Богданом Сушинським

Письменник Богдан Іванович Сушинський

 14 квітня в ОННБ ім. М. Горького відбулася творча зустріч з відомим письменником, членом НСПУ, давнім другом бібліотеки, Богданом Івановичем Сушинським.

Серед тих, хто прийшов привітати ювіляра, гендиректор ОННБ ім. М. Горького, заслужений працівник культури України Ольга Ботушанська, заступник ген директора бібліотеки, заслужений працівник культури України Ольга Бельницька, завідувач науково-бібліографічного відділу бібліотеки, заслужений працівник культури України Лариса Бур’ян, директор міської ЦБС для дітей Галина Лазарева, керівник літературного клубу «Лицарське перо» Людмила Чернікова та ін. До відзначення ювілею письменника у головному читальному залі розгорнуто книжково-документну виставку «Щедрий ужинок митця: до 65-річчя народження письменника».

Вітання Ольги Ботушанської. Зліва: Галина Лазарева

 Богдан Сушинський – майстер різноманітних літературних жанрів, автор 76 книжок і сотень публікацій у періодиці, а також історичних досліджень і публіцистики.

1973 року Богдан Сушинський був прийнятий у лави НСПУ, якій багато сил віддав у якості організатора як член Правління обласної письменницької організації та її голова (1990 - 2002). Завдяки зусиллям Б.І. Сушинського ця професійна організація отримала у користування ошатну будівлю по вул. Белінського 5, якою користується і понині.

Богдан Сушинський, Ольга Бельницька і ведуча заходу

Тамара Кухарук (крайня справа)

Богдан Сушинський дебютував як письменник 1968 року новелою «Кладка» у журналі «Горизонт». 1972 року у видавництві «Маяк» під однойменною назвою побачив світ збірник новел та повістей молодого прозаїка. Сушинський є автором романів «На вістрі меча», «Французький похід», «Вогнища Фламандії», «Шлях воїна», «У човні посеред Всесвіту», «Лицарський хрест», «Три дні у Парижі з коханою жінкою» та ін.. Він також автор першої «Всесвітньої козацької енциклопедії», історичних та літературних досліджень: «Всесвітня історія лицарства», «Велесова книга предків», двотомника «Козацькі вожді України» (за яку першим удостоєний Міжнародної літературної премії Українського козацтва «Лицарське перо»). Він також автор публіцистичних книжок «Генерал Власов — отверженный и проклятый», «Штаб переворота — гостиница Москва». Широкого розголосу набула його публіцистична праця «Шлях України: нація і національна ідея», що на початку 2004 року з'явилася у львівському видавництві «Добра справа».

Видання різних років

Письменник є лауреатом міжнародних премій ім. О.Дюма, ім. І.Мазепи, премій ім. І.Буніна, ім. М.Трублаїні, ім. Е.Багрицького, Аркадійської літературної премії. В 2002 р., за видатний внесок у розвиток вітчизняної і світової культури, Сушинський відзначений Американським Біографічним інститутом Золотою Американською Медаллю Честі. Нині він — офіційний Радник цього Інституту. Сушинський є також автором прозових творів для дітей, зокрема, повісті «Танець степового коня», «Острів забуття і покаяння», «Візьми мене з собою, „Магеллане“, „Зоряний берег“, „Ріка далеких мандрів“… В його упорядкуванні з'явилася антологія-довідник „Письменники Одещини на межі тисячоліть“. 


Упорядник біобібліографічного покажчика

«Богдан Іванович Сушинський» (1996) Лариса Бур’ян

Відомі громадські ініціативи Богдана Сушинського: встановлення у Одесі пам’ятника отаману Чорноморського козацтва Антону Головатому (одному із засновників Чорноморського та Кубанського козацтв), перенесення праху гетьмана Мазепи з румунського міста Галаца — в Україну, до Батурина (1999). Історія поховання гетьмана та перенесення його праху знайшли своє відображення в романі-есе „Гетьман Мазепа: повернення до Батурина“. Б.Сушинський був ініціатором заснування в Батурині Алеї Гетьманів, на стелі якої висічено його слова: „У діяннях гетьманів — історія, слава і державна велич України“. Його перу також належить роман-есе „Гетьман Виговський: погляд з XXI століття“ та історія (XVII—XXI ст.) монастиря Скит Манявський — „Слово про Скит Манявський“, з перекладом літопису поч.. XVII ст.

Людмила Чернікова

Богдан Сушинський активний учасник відродження українського козацтва. Свого часу був Головним отаманом Чорноморського Подунай-Гуляйпільського та Верховним отаманом Чорноморського козацтва. Він — засновник і перший Верховний отаман Чорноморсько-Дністровського козацтва, де обраний зараз довічним Почесним Верховним отаманом. Має козацько-військове звання „генерал козацтва“.

Експонати книжкової виставки творчого доробку письменника  із фондів бібліотеки


Створено: 15.04.2011
Переглядів: 5203
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.