Геологи. Географи

 1994 р. вийшла друком перша частина бібліографічного покажчика “Геологи. Географи” (серія "Вчені вузів Одеси"), яка містила дані про життя і наукову спадщину одеських учених, діяльність яких припадала, головним чином, на період 1865 (рік заснування Новоросійського ун-ту) ‑ 1945 рр. Пропонована читачам друга частина покажчика охоплює доробок 80 вчених, більшість з яких розпочала наукову діяльність у повоєнні роки.

Як і в першій частині довідника, тут зафіксовано персоналії тих, хто мав учений ступінь доктора наук або звання професора. Виняток становлять персоналії кандидатів наук, доцентів, що завідували, або завідують нині, кафедрами, були ректорами або проректорами вузів, деканами факультетів і які зробили значний особистий внесок у науку і виявили неабиякі організаційні здібності.

Переважна більшість учених, відомості про яких ми пропонуємо читачам, є вихованцями одеських вузів. Але до когорти науковців міста звичайно ж входять і вчені, які здобули освіту в інших містах країни і працювали в Сибіру, на Далекому Сході, в Прибалтиці, Молдові і … навіть Арктиці й Антарктиці. Це відбито у переліку їхніх праць. На жаль,  деякі “одесити” нині мешкають за межами Одеси й України. Більшість з них, однак, продовжує розробляти наукові проблеми, пов’язані з Причорномор’ям, матеріали про них теж включені до покажчика.

Формуючи покажчик праць учених, упорядник фіксував насамперед ті, що були створені в Одесі або стосуються Одеси.

Цей випуск має також додаток, де зібрані матеріали, які з різних причин не були включені до першої частини.

Довідник призначено історикам, викладачам вузів та студентам, краєзнавцям, а також широкому загалу читачів.

Упорядник свідомий того, що у покажчику можуть бути певні неточності і навіть помилки, і буде вдячний за надіслані зауваження.

Створено: 02.02.2007
Переглядів: 1972
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.