Таке різноманітне кохання: ТОП-5 книжок лютого

foto-1.jpg

Бібліотекарі Одеської національної наукової бібліотеки нагадують: час готуватися до Дня Святого Валентина! Кохання… У всі часи і на всіх континентах воно надихає митців! Письменники будують цілі світи довкола нього!

foto-3.jpg

Пропонуємо вашій увазі найкращі романи про кохання. Якісні, які отримали визнання, вже багато років утримують увагу читачів книги. Це вже не просто любовні романи - це класика (навіть якщо мова йде про сучасних авторів). Історії відчайдушної пристрасті і довгих платонічних відносин. Книги закінчуються як в казці - весіллям і «жили вони довго і щасливо», а також трагічні історії, в яких любов дає закоханим все, крім щастя. Деякі з представлених в збірці творів були екранізовані і стали фільмами «на всі часи».

Для вас — дивовижні історії кохання, від романтичних до найвідвертіших. Відомі автори та нові імена. Заборонені бажання, королівські таємниці, фатальна пристрасть, сімейні саги, захоплюючі любовні пригоди. Тож у нашому ТОПі ми зібрали найпопулярніші книги про кохання — романтичні, драматичні, чуттєві, сексуальні… — тут кохання на будь-який смак.

S. Я кохаю тебе : роман : пер. с англ. / Сесілія Ахерн; пер. Ірина Гоял. – Київ : Рідна мова, 2020. - 428 с.

foto-4.jpgПершою книжкою добірки ми обрали бестселер «P. S. Я кохаю тебе» Сесілії Ахерн. Цей роман - сучасна історія про те, як любов перемагає смерть. Втративши коханого чоловіка, тридцятирічна Голлі Кеннеді впадає у відчай, перестає виходити з дому та спілкуватися з людьми. І раптом отримує поштою пакет з листами: розпечатувати їх можна лише по одному на місяць, а написані вони її чоловіком, розлука з яким приносить такі страждання. Першого числа кожного місяця Голлі розпечатує наступний конверт і, дотримуючись настанов коханого Джеррі, робить ще один крок, який повертає її до життя.

Здивуй мене : роман : пер. с англ. / Софі Кінселла; пер. Марія Пухлій; гол. ред. В. Александров; відп. ред. О. Донічева. – Київ : КМ-Букс, 2020. - 446 с.

foto-5.jpg

Друга сходина — дотепний і емоційний роман про сутність шлюбу. Виявляється, ті, кого ми кохаємо і кого, здавалося б, досконало вивчили, часом здатні неабияк нас дивувати!

Сільві й Ден разом уже десять років. Вони мають затишну оселю, роботу, що дає змогу реалізуватись, і чудових доньок-двійнят Подружжя щасливе у шлюбі. Сільві й Ден добре вивчили одне одного і спілкуються так легко, що можуть продовжувати початі своєю "половинкою" фрази. Аж тут вони дізнаються, що житимуть разом іще цілих шістдесят вісім років… і ця новина викликає в них паніку.

Побоюючись набриднути одне одному, пара вирішує додати сюрпризів до своїх стосунків, щоб вони не згасли. Так виникає проєкт "Здивуй мене". Однак ситуація майже відразу виходить з-під контролю, що має то катастрофічні, то комічні наслідки!

Бріджит Джонс. На межі здорового глузду : роман : пер. с англ. / Гелен Філдінґ; пер. Оксана Мельник. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2020. – 509 с.

foto-6.pngЗнаєте, іноді хочеться почитати чогось такого легкого і життєвого водночас. Якусь таку книгу, яка розповідає не про ідеальних принцес, не про супергероїв, а про звичайних людей з неідеальними тілами, головами і життями.
На третьому місці добірки з’являється динамічний роман Гелен Філінґ «Бріджит Джонс. На межі здорового глузду», який якраз з таких. Захопливе продовження легендарного «Щоденника», до якого мила та кумедна Брідж звикла записувати всі свої радощі та біди.
Нарешті і на вулиці Бріджит — свято: вона знайшла собі пару — чоловіка мрії, перспективного красеня-адвоката Марка Дарсі. Та виявилося, що будувати стосунки зовсім не просто! Доля підготувала для міс Джонс чимало злетів і падінь. Дівчина постійно намагається встановити Внутрішню Рівновагу, балансує між роботою на телебаченні, авантюрними ідеями своєї матусі та ремонтом квартири, зависає з друзями та, хоч би що, не втрачає оптимізму і відчайдушно вірить у справжнє кохання!

ІсторіїМирослав Дочинець. – Мукачево : Карпатська вежа, 2019. – 450 с.

foto-7.jpeg

Мирослав Дочинець - це великий автор, книгами якого зачитуються багато людей. Працює в філософсько-психологічному напрямку. Його книги стають бестселерами не тільки в Україні, але й за кордоном, так як письменник вміє показати читачеві живу людську душу в усій її красі та щирості. Його книги можуть зачепити за живе будь-якого читача, бо кожен в якомусь із героїв пізнає самого себе або до болю знайому ситуацію.

Книга «Історії» Мирослава Дочинця — четвертий пункт добірки. Це реальні історії про реальних жінок і чоловіків. Історії служіння меті і мрії, історії духовного пошуку, а нерідко й духовного подвигу. Немає секрету щастя й хисту. Немає загадки долі. Є загадка любові. І ці люди все життя розгадували її. І служили їй — любові до людини, до Бога, до природи, до ремесла, до мистецтва... Люди звичайні і водночас незвичайні у своїх високих устремліннях.
Крім того, ця книга є спробою торкнутися таїни таїн, дару, що зветься Коханням. І як воно осявало життя відомих, харизматичних людей. Навіть великих кохання робить слабкими і вразливими, позаяк руйнує укріплення, які ми зводимо довкола своїх сердець. Для одних це пломінець свічі, для інших — рушійна стихія, що перекраює знакову особистість, а з нею нерідко і хід історії людства.
До видання увійшли повісті "Жінки, які перемогли", "Чоловіки, які витримали" та "Великі, які кохали".

Сага про маєток : роман : пер. с швед. / Сельма Лаґерлеф; пер. Олег Король. – Львів : Апріорі, 2020. – 126 с.

foto-8.jpg

Почуття бувають різними, кохання так само. Перед кимось воно відкриває двері у світле майбутнє, а комусь руйнує усе, навіть те, чого й так залишилось зовсім трохи. П’ята сходинка ТОПу — глибока драматична історія «Сага про маєток» шведської письменниці, лауреатки Нобелівської премії Сельми Лаґерлеф. Перш за все книга приваблює своєю назвою, яка відразу налаштовує на якусь таємничість, незвіданість пошуки скарбів та розгадки таємниць.

У романі  йдеться передусім про кохання спадкоємця занепалого помістя й простої дівчини. Це почуття розвивається в них обох упродовж усієї оповіді, яка відзначається крутими поворотами сюжету, достовірністю в описі реалій Швеції ХІХ століття, вишуканою поетичністю й глибокою психологічністю. «Сага про маєток» вийшла у світ 1899 року, й відтоді її перекладено багатьма мовами. Українською публікується вперше.

Кохання окриляє і дає поштовх до нових звершень!

Створено: 12.02.2021
Переглядів: 1083
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.