16 днів проти насильства. Онлайн-презентація

01-eyezzy23_1.jpg

Презентація книжкової виставки «Гендерна рівність як запорука запобігання та протидії домашньому насильству» відбулася 25 листопада у відділі рідкісних видань та рукописів Одеської національної наукової бібліотеки. Саме цього дня під однойменною назвою стартувала Всеукраїнська інформаційна кампанія, яка відбувається на державному рівні та проводиться в усіх областях. Насильство є проблемою глобальною, тож понад сто країн світу на п’яти континентах долучилися до цієї акції.

Презетація відбулася онлайн на платформі ZOOM, з дотриманням карантинних вимог.

img_2101.jpg
На початку заходу 
у виконанні юної  Дарини Кондратенко
прозвучала безсмертна "Мелодія"
Мирослава Скорика

Захід розпочався з «Мелодії» Мирослава Скорика.  Один з найкращих творів української музики новітнього часу блискуче виконала на скрипці Дарина Кондратенко,  учениця Одеської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату ім. П.С. Столярського.  

img_2134.jpg

Ірина Бірюкова, генеральний директор
Одеської національної наукової бібліотеки,
заслужений працівник культури України,
привітала гостей та учасників події 

Серед основних завдань акції  вона відзначила:

- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

- активізацію  партнерського руху громадських організацій та державних органів щодо попередження насильства та захисту прав жінок в Україні;

- утвердженню ненасильницької ідеології в територіальних громадах та в українському суспільстві в цілому;

- проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорстокого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Доповідачка наголосила на ролі бібліотек як унікальних соціальних інституцій, які можуть бути включені в усі галузі та сфери суспільного життя. Значну увагу бібліотеки приділяють заходам, спрямованим на поліпшення якості життя, які є складовою затверджених Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН Цілей сталого розвитку (ЦСР) на період від 2015 до 2030 року, а також Указом Президента України «Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року».

Як успішний приклад Ірина Бірюкова відзначила реалізацію партнерських проєктів, зокрема «Гендерні студії» - культурно-просвітницький проєкт, започаткований у жовтні 2019 року за обопільної ініціативи Одеської обласної Ради миру та ОННБ. 

img_2153-1.jpg
Привітання від Леоніда Горбачова,
начальника управління сімейної та
гендерної політики
Департаменту соціальної
та сімейної політики

Одеської обласної державної адміністрації

Леонід Горбачов, начальник управління сімейної та гендерної політики Департаменту соціальної та сімейної політики Одеської обласної державної адміністрації привітав учасників у залі й тих, хто в мережі. Він зауважив, що бібліотека є прикладом використання у своїй діяльності новітніх технологій і найсучасніших засобів зв’язку та комунікації. Пан Горбачов вважає, що насильство - це хвороба, якій запобігти легше, аніж   лікувати, тому насамперед слід вживати профілактичних заходів. Акція «16 днів проти насильства» є саме таким превентивним інструментом, який допоможе досягти поступу на шляху до  подолання цього ганебного явища.

img_2213.jpg


Голова Одеської обласної Ради миру,
співзасновник культурно-просвітницького
проєкту  «Гендерні студії»

Таміла Афанасьєва

Таміла Афанасьєва,  голова Одеської обласної Ради миру, співзасновник культурно-просвітницького проєкту  «Гендерні студії», наголосила, що для неї велика честь  працювати у партнерському режимі з ОННБ у проєкті «Гендерні студії». Вона закликала жінок не боятися, захищати свої права та не приховувати фактів насилля. Поліція, соціальні працівники, волонтери завжди готові прийти на допомогу. Окрім боротьби проти насилля, - переконана Таміла Афанасьєва, - слід робити акцент на підвищенні культури в побуті та правильному вихованні дітей. Ми повинні на ділі доводити, що  позиція наша гуманістична, що Україна прямує вперед, а не залишається у минулому столітті.  

tomina.jpg

Вікторія Томіна,

кандидат юридичних наук,
Одеського державного університету
внутрішніх справ

До презентації  долучилися науковці Одеського державного університету внутрішніх справ. Для присутніх в залі й онлайн було одкровенням, що в одному з найстаріших навчальних закладів МВС, який має ІV рівень акредитації,  одним з пріоритетів є питання гендерної рівності, більше того,  навть є окрема посада - помічник ректора  з гендерних питань ОДУВС. Її обіймає Вікторія Томіна, кандидат юридичних наук, яка брала участь у зустрічі  й доповідала про гендерну проблематику та її актуальність в Україні.

pluzhnik-1.jpg

Олена Плужник, 
кандидат юридичних наук,
професор кафедри
кримінального права
та кримінології ОДУВС

Про кримінальну відповідальність за вчинення правопорушень, пов’язаних з гендерною нерівністю, присутніх ознайомила Олена Плужник,  кандидат юридичних наук, професор кафедри кримінального права та кримінології ОДУВС.

kovalova-1.jpg

Олена Ковальова,

кандидат юридичних наук, 
професор кафедри адміністративної
діяльності поліції ОДУВС

Окрім відповідальності кримінальної за менш значні  правопорушення існує й адміністративна відповідальність. Про це розповіла Олена Ковальова, кандидат юридичних наук,  професор кафедри адміністративної діяльності поліції ОДУВС.

krutij.jpg
Микола Крутій,
головний спеціаліст

Другого одеського бюро
правової допомоги
Одеського місцевого центру

з надання безоплатної
вторинної правової допомоги

Микола Крутій, головний спеціаліст Другого одеського бюро правової допомоги Одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, ознайомив з практичними аспектами надання правової допомоги щодо запобігання та протидії  насильству.

pishna.jpg

Алла Пишна,
доцент кафедри адміністративної діяльності 
поліції ОДУВС

Особливо болючою темою є домашнє насильство стосовно дітей. Як запобігти, як допомогти дитині, яка опинилася в біді, - на цьому в своєму виступі зосередила увагу  Алла Пишна, доцент кафедри адміністративної діяльності поліції ОДУВС. 

Слухачі в доступній формі отримали кваліфіковану юридичну інформацію  та практичні поради.  Правники радять, що у разі проявів насильства слід звертатися до поліції, адже безкарність веде до збільшення випадків насильства. А без притягнення кривдника до відповідальності, без зовнішнього втручання розірвати це коло дуже складно. Не будьмо байдужими до чужої біди!

img_2264.jpg


Завідувач відділу зв’язків

з громадськістю і реклами ОННБ
Тамара Кухарук

Завідувач відділу зв’язків з громадськістю і реклами ОННБ Тамара Кухарук провела бібліографічний огляд книжкової виставки «Гендерна рівність як запорука запобігання та протидії домашньому насильству»

На завершення  відбувся перегляд соціальних роликів «Скажемо – ні  насильству!»

img_2118.jpg


Модератор зустрічі, координатор
проєкту "Ґендерні студії",
провідний редактор
редакційного відділу ОННБ

Володимир Геник

«Гендерні Студії» культурно-просвітницький проєкт, ініційований Одеською обласною Радою миру за підтримки Одеської національної наукової бібліотеки, метою якого є участь у реалізації виконання Україною міжнародних зобов’язань по забезпеченню гендерної рівності шляхом поширення об’єктивної інформації про ідеї гендерної рівності в суспільстві, подолання стереотипів та протидію фейкам, формування гендерної свідомості та культури громадян.

Створено: 26.11.2020
Оновлено: 27.11.2020
Переглядів: 3543
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.