До 500-річчя Джорджіо Ґізі

8-d.jpg 01.jpg

В цьому році виповнюється 500 років з дня народження видатного італійського гравера XVI століття Джорджіо Ґізі (1520-1582). У ОННБ зберігається декілька робіт цього майстра, в тому числі знаменита композиція з фрески Мікеланджело «Страшний суд». Запрошуємо читачів ОННБ і всіх, хто цікавиться мистецтвом старовинної гравюри, ознайомиться з доробком майстра на веб-сайті бібліотеки у розділі «Старовинна гравюра».

Джорджіо Ґізі (Diordgio Ghisi) був сином купця із Мантуї, яка проживала у цьому місті більше двох століть. Як художник, розвивася під впливом художника і архітектора Джуліо Романо (1499-1546) – учня Рафаеля Санті. Мистецтву гравірування навчався в майстерні Джованні Баттіста Скулторі. Він акумулював досягнення високого Ренесансу і маньєризму, увійшовши в ряд представників раннього Бароко. 
Джорджіо Ґізі працював також у Антверпені та містах Франції. Був відомим майстром дамасцювання – накладання різних металів один на одного на тлі окисленої сталі ("Щит Ґісі", 1554. Британський музей).
Серія гравюр – відбитки на десяти пластинах фрески Мікельанджело Буонаротті "Страшний суд" із Секстинської капелли була створена митцем під час роботи в Римі у 1540-і роки, у період його творчого розквіту. Відомі також його портретні зображення Буонаротті (копії), гравюра фрески "Афінської школа" Рафаеля (1550). 

Створено: 26.11.2020
Останнє оновлення: 27.11.2020
Переглядів: 724
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.