Другий Національний круглий стіл в Одесі : «Історія»

1.jpg

«Історія» – тема, яка стала визначальною під час проведення другого Національного круглого столу, ініційованого Міністерством культури та інформаційної політики України. Захід відбувся 24 вересня 2020 року в Одеській національній науковій бібліотеці.

Координатор заходу – професор, доктор історичних наук, декан історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Іван Патриляк.

imgp0020.jpg imgp9973.jpg imgp9943.jpg

У центрі уваги став виступ міністра культури та інформаційної політики України  Олександра Ткаченка: "Українське суспільство різноманітне: толерантне, тут багато релігій, різні точки зору. І сила, яку ми можемо протиставити агресії – це наша можливість розмовляти і чути одне одного. Навіть у таких сенситивних темах, як історія. Коли ми можемо знайти спільну мову і з приводу перейменування вулиць з одних героїв на честь інших, і з приводу постатей, які могли б здаватися такими, що викликають протистояння, але насправді належать Україні".

Модератор зустрічі пан Патриляк висловив своє розуміння ідеологічних пріоритетів: "Для того, щоб ми могли сформувати національний пантеон героїв, нам потрібно сформувати насамперед критерії, свою систему ціннісних координат. Якщо ми визнаємо, що для нас є цінністю українська держава, то очевидно всі, хто заради цієї держави жив, страждав, жертвував собою, зміцнював її, підносив її авторитет, в той чи інший спосіб може визначатися як національний герой".

5.jpg 6.jpg 7.jpg

Обговорення відбулося за участі координатора програми круглих столів, директора “Центру досліджень політичних цінностей” Олеся Донія, консультантки з питань культурної спадщини Яни Барінової, директора музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» Ігоря Щупака, заступника голови Українського інституту національної пам’яті Володимира Тиліщака, професора Запорізького національного університету Геннадія Васильчука, директора Одеського художнього музею Олександра Ройтбурда, доцента кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Львівського національного університету імені Івана Франка Андрія Козицького, провідного наукового співробітника Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України Юрія Шаповала, професорки Одеського національного університету Оксани Довгополової, історика, письменника та краєзнавеця Віктора Савченка, кінорежисера та сценариста Геннадія Тарасуля, завідувача відділу історії України періоду ІІ Світової війни Інституту історії України НАНУ Олександра Лисенка, професора кафедри національної безпеки України Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Анатолія Шваба, завідувачки відділу історичних досліджень Голодомору-геноциду Інституту дослідження Голодомору Інни Шугальової, письменника Вадима Яковлєва та інших.

8.jpg 9.jpg 10.jpg

Серед присутніх відомі посадовці, громадські діячі, науковці.
Пізніше громадськість матиме змогу ознайомитись з публікацією розширених тез виступів учасників круглого столу.

Принагідно нагадаємо, що перший Національний круглий стіл відбувся у Києві, 10 вересня ц.р. на тему "Культура діалогу". У планах організаторів проведення ще п’яти подібних зібрань в інших містах держави: Харкові, Чернівцях, Острозі, Кривому Розі та Полтаві. Українські науковці дискутуватимуть про культуру, історію, релігію, мову, філософію, мистецтво та екологію. За мету ставиться діалог українських інтелектуалів задля консолідації суспільства, спротиву російській агресії та перегляду певних світоглядних цінностей.

11.jpg 12.jpg 14.jpg 13.jpg

Для учасників зібрання було проведено ознайомчу екскурсію по бібліотеці. Почесний гість – Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко залишив запис у Книзі почесних гостей національної книгозбірні. 

Інформація на сайті МКІП

Відетрансляція

Частина І
Частина ІІ

Створено: 25.09.2020
Останнє оновлення: 16.10.2020
Переглядів: 154
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.