"Художній світ Романа Кракалії": до 80-річчя від дня народження

Пропонуємо ознайомитися з матеріалами книжково-ілюстративної виставки, присвяченої 80-річчю від дня народження відомого журналіста і письменника, члена НСЖУ та НСПУ Романа Кракалії. Виставка представлена у відділі краєзнавства «Одесика».

В журналістиці Роман Кракалія з 1961 року: починав у путильській районній газеті «Зоря Карпат», деякий час працював у вінницькій газеті «Комсомольське плем’я». З 1968 по 1980 рр. - завідуючий відділом редакції газети «Молодий буковинець» (м. Чернівці).

Далі – Одеса… З 1980 по 1981 редактор редакції суспільно-політичної літератури видавництва «Маяк». З 1981 по 1986 редактор редакції літературно-драматичних передач Одеської студії телебачення. З 1986 по 2013 рр. - завідуючий відділом культури та національного відродження газети «Чорноморські новини». Нині Роман Тарасович продовжує співпрацювати з газетою, активно друкується. За майже шістдесят років Роман Кракалія написав та опублікував на шпальтах газет тисячі публікацій, нотатків, роздумів, інтерв’ю, рецензій, відгуків, тощо… У 2020-у році, з нагоди славного ювілею Романа Кракалії, фахівці науково-бібліографічного відділу ОННБ активно працюють над створенням персонального біобібліографічного покажчика, який вийде у серії «Письменники Одеси». У покажчик увійдуть окремі видання письменника та численний архів публікацій знаного журналіста.

Серед експонатів виставки – низка персональних біобібліографічних покажчиків серії «Письменники Одеси», в яких зібрані матеріали про життя та творчість майстрів пера. І у кожному випуску – публікації Романа Кракалії про одеських письменників: Григорія Зленка, Станіслава Конака, Володимира Гараніна, Геннадія Щипківського, Богдана Сушинського, Дмитра Шупту, Олексу Різникова, Анатолія Глущака та інших. Палітра творців художнього слова достатньо яскрава і глибока, але у кожного з них Роман Тарасович знаходить особливе, найбільш характерне, притаманне цим майстрам… Багато писав він і про яскравих особистостей мистецького простору – художників, скульпторів, архітекторів, серед них: Сергій Савченко, Лариса Дем’янишина, Валерій Басанець, Віктор Маринюк, Анатолій Горбенко, Володимир Стрельников (Мюнхен), Володимир Цюпко, Микола Степанов та інші.

Візуально доповнюють експозицію численні світлини, на яких сивочолий чоловік, залишаючись внутрішньо молодим, активним, не втрачає інтересу до всього, що діється сьогодні. Фото зафіксували багаторічну співпрацю та щиру дружбу Романа Тарасовича з Національною скарбницею на культурній ниві – учасник та експерт низки заходів Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині»; науково-просвітницьких акцій – до Дня української писемності та мови, Міжнародного дня рідної мови, Шевченківських читань, Всеукраїнського дня бібліотек.

unnamed.jpg 1_n.jpg 2_n.jpg
3-n.jpg 4_n.jpg

Інші публікації

Матеріали книжково-ілюстративної виставки 

«Художній світ Романа Кракалії»:
до 80-річчя від дня народження Р.Т. Кракалії (1940)

Детальніше

Представлена книжково-ілюстративна виставка - це тільки верхівка айсбергу, вагома частина творчого доробку ювіляра, яку складають тисячі публікацій у періодичній пресі, зберігається у невичерпних фондах ОННБ. Виставка буде експонуватися до 20 вересня 2020 р..

Одеська національна наукова бібліотека завжди відкрита для щирих шанувальників друкованої мудрості. Запрошуємо до читання!

Створено: 18.09.2020
Переглядів: 195
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.