Глобальные изменения климата Земли: факторы, факты и прогнозы

 Вивчення змін клімату - це передовий край науки.Для вимірювання рівня  моря та льодовиків використовуються найсучасніші супутникові технології, для моделювання клімату - потужні суперкомп'ютери. Для з'ясування суті процесів, що відбуваються в земній кліматичній системі доводиться використовувати фізику, хімію, астрономію та біологію. Прогнози не можна будувати, не враховуючи впливу економіки і політики, а оцінювати їх - без знання історії. Важко навести приклад іншої настільки комплексної задачі, яка б так гостро стояла перед людством.

Покажчик допоможе дізнатися про клімати геологічного та історичного минулого, про сучасні зміни клімату (окремий підрозділ присвячено змінам клімату України), про гострі дебати прихильників та супротивників гіпотези глобального потепління, про те, чому змінюється клімат, про те, чи можливо уникнути його катастрофічних змін. Окремі розділи присвячені моделюванню клімату, впливу його на здоров'я людини та на історію людства.

Автор включив у покажчик розділ, що містить фантастику, яка змальовує як оптимістичні, так і песимістичні картини впливу можливих змін клімату на майбутнє нашої планети.

Завершує покажчик перелік основних інтернет-ресурсів, присвячених зміні клімату.

Створено: 02.02.2007
Переглядів: 1603
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.