Презентація новинок видавництва "Мистецтво"

17759932_286331598471219_8143586189010998857_n.jpg 8 серпня 2020 р.
у рамках ХХІ Всеукраїнського форуму
«Українська книга на Одещині»
та

ХХІV Міжнародного книжкового фестивалю
«Зелена хвиля» у відділі мистецтв
Одеської національної наукової бібліотеки
відбулася презентація нових видань
Державного спеціалізованого видавництва «МИСТЕЦТВО»

Бібліотеку та видавництво поєднують багаторічні творчі зв'язки. Це і постійна участь фахівців видавництва в роботі Всеукраїнського книжкового форуму (найперше, головного редактора, заслуженого працівника культури України Н.Д. Прибєги), і такі важливі сумісні видавничі проекти, як «Старая Одесса. Забытые страницы» О.М. Дерібаса (2005) та науковий каталог «Старовинна гравюра у фондах Одеської національної наукової бібліотеки» (2018).

Світлини з презентації

img_7998.jpg img_8037.jpg img_8012.jpg img_20190607_120640.jpg

Стало доброю традицією книжкового форуму щороку знайомити широке коло шанувальників з яскравими, оригінальними проектами видавництва.

Цього разу презентувалися наступні видання:

wooden-churches.jpg mazepa-1.jpg history-culture.jpg
kyiv-1930.jpg nichnij-pasazhir.jpg odesa-vich-na-vich.jpg

ПРИБЄГА Л. ДЕРЕВ’ЯНІ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ

Видання присвячене унікальному явищу народної культури України — архітектурі дерев’яних церков. У стислій і доступній формі автор розкриває особливості традиційних дерев’яних храмів, висвітлює їх духовний зміст. На конкретних пам’ятках, що збереглися до наших днів, продемонстровано різнобарв’я творчих здобутків будівничих у зведенні храмових споруд в різних регіонах України. Оцінюючи значущість традиційних дерев’яних церков в історії української культури, автор звертає увагу сучасників на потребу збереження їх для майбутніх поколінь.

ПАВЛЕНКО С. ІВАН МАЗЕПА. ДОГЕТЬМАНСЬКИЙ ПЕРІОД

Це друга книга автора, відомого дослідника Гетьманщини, видана в рамках науково-дослідницького проєкту, присвяченого гетьману Івану Мазепі (перша, «Іван Мазепа. Прижиттєві зображення гетьмана та його наближених», здійснена видавництвом у 2018 р.).

У новій книзі вперше детально досліджено догетьманський період життєпису Івана Мазепи. Автор на основі документальних джерел знайомить читачів із раннім періодом життя  видатного гетьмана, починаючи з дитячих та юнацьких років.

ЛІНДСІ ДЖЕК. КОРОТКА ІСТОРІЯ КУЛЬТУРИ. ВІД ПЕРВІСНОГО СУСПІЛЬСТВА ДО ДОБИ ВІДРОДЖЕННЯ / ПЕР. З АНГЛ.: ЛЕСЬ ГЕРАСИМЧУК, ВІРА ГЕРАСИМЧУК

Слово «культура» використовується для називання всього, що лежить в основі життя спільноти. Автора книги насамперед цікавили різні форми самовираження в мистецтві, літературі, науці й філософії. Він взяв собі за мету показати появу і розвиток глибинних схем, архетипів, що надають різним формам і творам значущості та зв’язаності, на прикладі творчості визначних діячів культури.

ПРИБЄГА А. КИЇВ 1930-Х РОКІВ У ЛИСТІВКАХ ВИДАВНИЦТВА «МИСТЕЦТВО»

Видання надає читачеві можливість перенестися у Київ 30-х років ХХ століття. Основу видання становить колекція листівок, виданих видавництвом «Мистецтво», де зафіксоване життя столиці Радянської України напередодні Другої світової війни. Світлини створені відомими фотографами — С. Шиманським, К. Лішко, Г. Зайцевим, М. Ташкером, Б. Левітом та іншими.

СЕВЕРИНОВА А. НОЧНОЙ ПАССАЖИР: ПОВЕСТЬ И РАССКАЗЫ

Книга відомої української письменниці, члена Української асоціації письменників художньо-соціальної літератури Алли Євгенівни Северинової включає повість і п’ять оповідань — «Тихі ігри для дітей молодшого віку», «Нічний пасажир», «Каламбака», «Бідний хлопчик», «Манго в йогурті», «Пальтечко від Кардена». У цих творах, як і в попередній збірці «Лик», автор проповідує пріоритет духовності над матеріальною складовою сучасного життя.

ОДЕСА. ВІЧ-НА-ВІЧ... / АВТ. ТЕКСТУ ТА ФОТОІЛЮСТРАЦІЙ ПІТЕР КІБУРЦ

Видання дарує читачеві зустріч із чарівним містом у Північному Причорномор’ї — колоритною, завжди модною красунею Одесою. Визначні пам’ятки архітектури, Приморський бульвар, Чорне море, своєрідність одеситів та їхній позитивний гумор назавжди запам’ятовуються кожному, хто хоча б раз зустрівся віч-на-віч з цим «зоряним містом на планеті людей».

about-art-5.jpg about-art-6.jpg genealogy.jpg

КУБЛИЦЬКИЙ В. ЮНАЦТВУ ПРО МИСТЕЦТВО. КНИГА П’ЯТА

Книга пропонує розповідь про пейзажний жанр в образотворчому мистецтві. Живописні твори художників різних країн розкривають перед юним читачем красу неповторних краєвидів. Природні та рукотворні ландшафти допоможуть зазирнути у найцікавіші і найживописніші куточки планети, а також відчути незрівнянну поетичність природи нашої Батьківщини — України.

КУБЛИЦЬКИЙ В. ЮНАЦТВУ ПРО МИСТЕЦТВО. КНИГА ШОСТА

У книзі пропонується розповідь про своєрідний жанр образотворчого мистецтва — натюрморт. Це видання зацікавить юних шанувальників мистецтва красою та неординарністю зображених предметів, які оточували людину в повсякденному житті у різних країнах та в різні часи.

ТОМАЗОВ В. РОДОВІД. ЯК ЗНАЙТИ СВОЄ КОРІННЯ

Ця книга є своєрідним путівником для тих, хто цікавиться своїм родоводом та бажає знайти своє коріння. Вона розповідає, що це за наука — генеалогія, коли з’явилася та як розвивалася, що вивчає і чому важлива для кожного з нас. У книзі надаються рекомендації щодо процесу здійс-нення родовідного пошуку, пропонуються способи фіксації накопиченого матеріалу.

ukrainian-folk-costume.jpg puzirkov.jpg

ВАСІНА З. УКРАЇНСЬКЕ НАРОДНЕ ВБРАННЯ

Відома українська художниця й дослідниця Зінаїда Васіна відтворила у яскравих образах українське вбрання представників усіх верств населення, виявила характерні особливості крою костюмів, їх оздоблення й декорування. Книга стане для читача, найперше для підростаючого покоління, невичерпним джерелом пізнання глибини й краси української культури.

ВІКТОР ПУЗИРКОВ / АВТ. ТА УПОРЯД. М. ШАЛІМОВА-ПУЗИРКОВА

У виданні висвітлено творчість видатного митця і педагога Віктора Пузиркова, ім’я якого нерозривно пов’язано зі становленням і розвитком української живописної школи післявоєнного періоду ХХ ст. За понад п’ятдесят років творчої та педагогічної діяльності майстер створив величезну кількість історичних полотен, пейзажних циклів, у тому числі морських видів, виховав декілька поколінь талановитих художників.

 

Створено: 08.08.2020
Переглядів: 200
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.