Топ 5 книжок липня: “заряджених” на літо

Книжкові стежини літа надзвичайно цікаві!


Серед бібліотекарів побутує припущення про те, якщо на канікулах діти не читають, значить вони ще не зустріли потрібну книжку.  Пропонуємо добірку, що здивує захопливими літніми сюжетами та пробудить любов до читання. Казка – це країна наших мрій, у якій добро завжди перемагає зло. Саме з казки і починається пізнання дитиною такого таємничого і, на перший погляд, непізнаного світу.

На літніх канікулах наша книгозбірня пропонує зануритись у цікаві пригоди з героями книжок, що вийшли серією видань “Класна класика” у видавництві “Рідна мова”. Калейдоскоп гарних ілюстрацій Олександра Продана, Інни Бодрової та В'ячеслава Смирнова допоможуть створити казкову атмосферу. 

Баррі Джеймс. Пітер Пен : казкова повість : для мол. і серед. шк. віку : пер. с англ. / Джеймс Баррі; пер. Володимир О. Панченко; худож. Інна В. Бодрова. – Київ : Рідна мова, 2018. – 183 с.

Казкову повість Джеймса Баррі “Пітер Пен” знають і люблять діти не лише у Великій Британії, а й в Україні.
Читаючи її, маленькі читачі разом із Пітером, хлопчиком, який не хоче дорослішати, Венді та її братами літатимуть із феями, плаватимуть із русалками, дружитимуть з індіанцями, боротимуться з піратами та переживатимуть ще чимало цікавих пригод.

Керролл Льюїс. Аліса в Країні Чудес : казкова повість : для серед. шк. віку : пер. с англ. / Льюїс Керролл; пер. Володимир О. Панченко; худож. В'ячеслав В. Смирнов. – Київ : Рідна мова, 2018. – 148 с. 

Ця книжка — шедевр дитячої літератури. Ще за життя  автора її було перевидано більше тридцяти разів. Герої книжки — Капелюшник, Солоний Заець, Чеширській Кіт, Аліса та інші  стали улюбленими для багатьох поколінь юних читачів і їхніх батьків, і дістали прописку в багатьох прислів'ях і приказках. У захваті від цієї повісті була навіть англійська королева Вікторія. Видання щедро ілюстроване малюнками, що вдало передають дух безсмертного твору.

Твен Марк. Пригоди Тома Сойєра = The adventures of Tom Sawyer : роман : [для серед. і ст. шк. віку] : пер. с англ. / Марк Твен; пер. Володимир І. Митрофанов; худож. Олександр В. Продан; гол. ред. Світлана Крупчан. – Київ : Рідна мова, 2018. – 308 с.

Немає, мабуть, знаменитішого роману за роман Марка Твена “Пригоди Тома Сойєра”, що його залюбки читають уже майже півтора століття діти і дорослі. І це не дивно, адже тут є все, що так захоплює читача: романтика пригод, живий гумор, цікавий сюжет із несподіваними поворотами і навіть любовні переживання головного героя — шибеника й витівника Тома Сойєра!

Попереду – час пляжного відпочинку, відпусток та релаксу. Ми пропонуємо вже зараз підготуватися до сезону й обрати декілька цікавих книжечок, які допоможуть позбутися стресу та поганого настрою. Відпочиньте від щоденних проблем!

Ірена Карпа. Добрі новини з Аральського моря : роман / Ірена Карпа; літ. ред. Ірина Ніколайчук. – Київ : Книголав, 2019. – 585 с.

Пропонуємо новий роман визнаної української письменниці Ірени Карпи, який вийшов у серії “Полиця бестселер”. «Добрі новини з Аральського моря» - важкий том в 600 сторінок, але проковтнути його можна за пару днів. Не варто сприймати цей роман як документальну прозу - як у будь-якій хорошій книзі, тут намішано реальність і вигадка. До написання роману Ірену надихнув переїзд до Парижу кілька років тому. В основі сюжету – пригоди чотирьох героїнь, яких об’єднує українське походження і секрети з минулого, а також бажання звільнитися від них і почати нове життя.

«Роман писався три роки, вбираючи в себе реальні історії реальних жінок. Через це в ньому нема ні повністю позитивних, ні повністю негативних героїнь, а є різні психотипи, де кожна читачка знайде себе. Хтось буде бісити, хтось смішити, хтось змусить плакати. Бо в книзі є все: фешн, секс, стиль життя, зрада, втеча, пошук себе, вбивство, інтрига, смак вина і багато-багато Парижа. Хтось їздить на Астон Мартині, а хтось краде монетки, залишені офіціантові на чай. В певний момент долі цих моїх жінок переплітаються, і так — не читайте кінець відразу, щоб не спойлити, хто вбивця. Я люблю їх всіх. У кожній із них є часточка мене. І часточка вас. Тому сміливо пірнайте», – коментує Ірена Карпа, письменниця.

Чаплін Літа Грей. Дружина короля вечірки : мемуари : пер. с англ. / Літа Грей Чаплін , Джеффрі Вейнс ; пер. Ольга Тельна; переднє слово Сідні Чаплін . – Харків : Фабула : Ранок, 2019. – 270 с. – (#PROCreators)

Хто ж не знає цього кумедного, веселого чоловічка з чорно-білого німого кіно, який постійно попадає в різні халепи і який так і очаровує своїм комізмом? Чарльз Спенсер Чаплін, або ж просто Чарлі Чаплін був геніальним актором, проте в численних шлюбах був далеко неоднозначний. Літа Ґрей Чаплін відома як друга дружина легендарного коміка Чарлі Чапліна,  і перша, яка написала спогади про своє життя із своїм чоловіком. Мати двох його синів, невдала акторка і прототип набоковської Лоліти, її шлюб із Чапліном тривав менше трьох років і закінчився гучним розлученням. Позовну заяву про розірвання шлюбу було складено настільки майстерно, що Літі вдалося отримати понад 800 тисяч доларів відступних — неймовірну суму для кінця 20-х років минулого сторіччя! Текст заяви вийшов окремим друком і вмить розлетівся.

Книга спогадів Літи Ґрей Чаплін — відверта розповідь не дуже щасливої жінки про стосунки з класиком німого кіно. Ні гроші, ні відоме прізвище не принесли їй радості. Літа Грей Чаплін ділиться з нами своєю непростою історією, як це - жити з самим Чарлі Чапліном. Читачеві буде цікаво ознайомитись із повним текстом позовної заяви і відповіддю відповідача — Чарлза Спенсера Чапліна.

Авангард і модерн в українському народному мистецтві 1910-1930 років  : альбом / Нац. музей укр. народного декоратив. мистецтва (Київ); авт.- упоряд. Олена Шестакова; наук. ред. Людмила Білоус. – Київ : Саміт-Книга, 2019. – 151 с.

Альбом “Авангард і модерн в українському народному мистецтві 1910-1930 років” презентує колекцію Національного музею українського народного декоративного мистецтва і дає можливість познайомитись із надзвичайно цікавим періодом творчого експерименту в мистецтві України початку XX ст., коли народні майстри працювали поруч із професійними художниками-новаторами Євгенією Прибильською, Наталією Давидовою, Олександрою Екстер, Казимиром Малевичем. 

Така співпраця надихала новими ідеями професійних художників і значно розширювала світогляд народних майстрів. Кожний із представлених авторів — Ганна Собачко-Шостак і Параска с. Скопці (нині — с. Веселинівка Київської обл.), Євмен Пшеченко та Василь Довгошия із с. Вербівка (нині — Черкаської обл.) - народні майстри яскравого індивідуального самовияву, які віртуозно володіли лінією, ритмом, кольором. Їх творчість перебувала під впливом нових художніх течій, що панували на початку XX ст., як в європейському, так і в українському мистецтві: модерну та авангарду.

Від мурів до бульварів: творення модерного міста в Україні (кінець XVIII - початок XX ст.) : [колективна монографія] / Наталія І. Бацак, , Тетяна В. Водотика, Юрій І. Глизь, Ігор В. Довжук, НАН України. Ін-т історії України; Відп. ред. Олександр П. Реєнт. – Київ : Ін-т історії України НАНУ, 2019. – 607 с.

Українські міста - цікавий і водночас складний об’єкт для вивчення. Одні поставали з фортець, перетворюючись згодом на пограничні міста, інші виростали на ґрунті ремісничо-промислового виробництва, або розбудовувалися на пустому місці.  Чи можна відшукати спільні риси в їхньому історичному розвиткові, особливо в періоди кардинальних змін? Певно, що так. Пропоновані нариси - це спроба осягнути перетворення, котрих зазнали міста України у процесі переходу від традиційного до індустріального суспільства. Книга буде корисною науковцям, викладачам, студентам, усім охочим до знань з історії України та історичної урбаністики.

Своїми думками про прочитану книгу поділилася головний бібліограф ОННБ, заслужений працівник культури України Єфімова Анна Іванівна.

Детальніше 

Долучайтесь до наших літніх читань!

Створено: 21.07.2020
Оновлено: 23.10.2020
Переглядів: 1220
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.