До Міжнародного дня захисту дітей

1.jpg

1 червня Міжнародний день захисту дітей. Напередодні відзначення цього свята Одеська національна наукова бібліотека оголосила флешмоб «У чарівному всесвіті дитячої книжки».

Традиція вшанування у цей день найменших мешканців планети бере свій початок з листопада 1949 року, коли було прийняте відповідне рішення на сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок в Парижі. І вже наступного, 1950 року, Міжнародний день захисту дітей відзначався у 51 країні світу. Організація об’єднаних націй підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямів своєї діяльності.

У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля і відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей. І з 1998 року почала офіційно, відповідно до Указу Президента України, відзначати Міжнародний день захисту дітей, адже сім'я і дитина – це споконвічні цінності, які сповідує український народ, будуючи свою державність та розвиваючи власну культуру.

У контексті сучасного інформаційного суспільства важко переоцінити виховний і культурологічний потенціал дитячої книжки. Книга посідає одне з чільних місць у розвитку дитини: вона – джерело мудрості, знань, безцінного досвіду та чудових відкриттів! Ретельно підібрана дитяча книжка завжди є сильним ефективним засобом виховання і формування художньо-естетичних уподобань і смаків дитини.

За традицією Одеська національна наукова бібліотека впродовж багатьох років у цей святковий день відкриває свої двері для маленьких читачів. Цьогоріч зважаючи на складні обставини сьогодення і відсутність можливості зустрічатися і спілкуватися у нашій книгозбірні, на передодні відзначення цього свята Одеська національна наукова бібліотека оголосила флешмоб «У чарівному всесвіті дитячої книжки». Акція тривала протягом двох тижнів. Для того, щоб стати його учасником необхідно було сфотографувати книгу, підписати публікацію #всесвіткниги і опублікувати на свій сторінці у Facebook чи Instagram. Дякуємо всім учасникам, що приєдналися до флешмобу.

Світ сучасної дитячої книги надзвичайно різноманітний: абетки, художні твори для дітей, пізнавально-навчальна та розвиваюча література, книжки-ігри, комікси тощо. Дитяча книга є своєрідним індикатором зрілості суспільства: культурні і духовні цінності, що, як зернятка, закладені у книгах, приносять щедрий врожай у майбутньому… Чудово, коли дружба з книгою, започаткована у дитинстві, з часом шириться і міцніє, а подорож у її безмежний всесвіт стає родинною традицією!

Пропонуємо до вашої уваги окремі видання

Книжковий світ – то особливий світ.
Він, як магніт, притягує до себе.
Коли читати вмієш з юних літ,
Для тебе книга – це безкрає небо.
Вона дає від Всесвіту ключі
Й те, без чого людиною не бути.
Читай удень, читай і уночі,
Щоб світ цей незбагненний осягнути.
Життєве невичерпне джерело,
Твоя розрада в пору лихоліття.
Ти знатимеш про все, що вже було,
І навіть те, що буде в цьому світі.
Дарує книга лету відчуття,
Із нею виростають в тебе крила.
Ти з нею відчуваєш смак життя
Й долати перешкоди маєш силу.
Книжковий світ – то особливий світ.
І безкінечний – наче море з небом.
Почати можеш будь-коли політ.
Для цього просто лиш читати треба!

                           Олександр Афонін

Створено: 01.06.2020
Останнє оновлення: 05.06.2020
Переглядів: 148
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.