Міжнародний день біологічного різноманіття

Щороку, 22 травня, світ відзначає Міжнародний день біологічного різноманіття (International Biological Diversity Day), проголошений Генеральною Асамблеєю ООН з нагоди річниці прийняття Конвенції про біорізноманіття. Цьогорічне відзначення  проходить під гаслом «Наші рішення в природі».

foto1.jpg

Міжнародний день біологічного різноманіття — посідає особливе місце, бо саме в цей день слід замислитися про цілісність і розмаїття світу, в якому ми живемо, і про нашу відповідальність за нього. Це ще одна нагода звернути увагу широкої спільноти на актуальні проблеми збереження біорізноманіття та усвідомити відповідальність за збереження цієї дорогоцінної спадщини для нинішніх та прийдешніх поколінь.

Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію про охорону біологічного різноманіття 29 листопада 1994 року, а також ухвалила ряд законів щодо ратифікації, приєднання та виконання інших міжнародних договорів, що регулюють питання збереження та використання біологічного різноманіття. 22 вересня 2004 року Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію Загальнодержавної програми збереження біорізноманіття на 2005–2025 роки.

foto2-mizhn-den-bioriznomanittya.png foto-3-pid-gaslom-nashi-rishennya-v-prirodi-1.jpg foto4.jpg

Біологічне різноманіття — це все різноманіття життя на планеті, яке сьогодні стрімко скорочується. Вимирають рослини, зникають з лиця Землі тварини і ліси… Багато в чому, виною тому активна діяльність людини.
Наслідком занепокоєння про подальшу долю біологічного різноманіття видів на нашій планеті стала пропозиція Конференції ООН з навколишнього середовища і сталого розвитку (1992, Ріо-де-Жанейро). Учасники форуму запропоновували світовій громадськості звернути увагу, в першу чергу, на збереження біологічної різноманітності – як живих видів, так і екологічних систем. Була прийнята Конвенція про біологічне різноманіття, і сьогодні її сторонами є близько 200 держав. Цілі, до яких прагнуть країни, що приєдналися до Конвенції, очевидні: збереження біологічного різноманіття живих видів і екологічних систем, стале використання компонентів біологічного різноманіття та отримання вигод від використання генетичних ресурсів. 

Секретаріат Конвенції про біорізноманіття та Картахенського протоколу про біобезпеку знаходиться в м. Монреаль (Канада).
Офіційний сайт Конвенції про біорізноманіття

Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію про охорону біологічного різноманіття 29 листопада 1994 року, а також ухвалила ряд законів щодо ратифікації, приєднання та виконання інших міжнародних договорів, що регулюють питання збереження та використання біологічного різноманіття. 22 вересня 2004 року Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію Загальнодержавної програми збереження біорізноманіття на 2005–2025 роки. На національному рівні координацію реалізації положень законів та відповідних програм здійснює Національна Комісія з питань  збереження біорізноманіття та  Міністерство енергетики та захисту довкілля України.

#Бережіть природу планети, будьте екологічно свідомими

 Детальніше

До Вашої уваги інтернет ресурси:

Біорізноманіття України – інтернет-ресурс Центр даних «Біорізноманіття України», створений і керується Державним природознавчим музеєм НАН України (Львів)портал для комп’ютерних  програм створено для роботи з базою даних, яка містить інформацію про українську біоту: наукові та просторічні назви, записи даних про види, їх геотегічне географічне та біотопічне поширення, категорії захисту, представлення в заповідниках України. Ресурс спрямований на моніторинг біорізноманіття як на всій території України, так і в окремому регіоні.

Національна мережа інформації з біорізноманіттяUkrainian Biodiversity Information Network – UkrBIN – це єдина в Україні краудсорсингова платформа для накопичення та обміну даними з біорізноманіття у режимі вільного доступу. За допомогою UkrBIN кожен охочий має унікальну можливість долучитися до створення загальнонаціональної бази даних із біорізноманіття, дізнатися більше про поширення та чисельність видів рослин і тварин в Україні та світі та допомогти зберегти природний потенціал нашої планети.

Створено: 22.05.2020
Переглядів: 451
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.