Мистецький вернісаж: «Барви Великодня»

1.jpg

У рамках проекту «Великдень: Добро. Любов. Натхнення» Одеська національна наукова бібліотека разом з художниками Одеси підготувала віртуальний мистецький вернісаж: «Барви Великодня». Чудова традиція творчої і плідної співпраці бібліотеки і митців сягає десятиліть. У цьому сенсі бібліотека виступає як своєрідний арт-простір для художників і виконує важливу місію – об'єднує творчих людей, викликає інтерес громадськості до мистецтва, розвиває художній смак, розуміння прекрасного в житті і мистецтві, посилює цікавість до книги.

Не перерахувати виставок художніх творів, творчих зустрічей, спільних мистецьких проектів, що завжди викликали інтерес і позитивні оцінки з боку громадськості міста і відвідувачів бібліотеки.

В структурі ОННБ особливе місце посідає відділ мистецтв, який не має аналогів серед провідних бібліотек України. Фахівці відділу здійснюють наукову роботу з вивчення фондів мистецької літератури й дослідження мистецького життя нашого краю (куратори проектів – Тетяна Щурова та Ольга Барковська).

На сайті бібліотеки завжди відкрита Віртуальна галерея «На Херсонській», де подаються огляди художніх виставок Одеси, актуальна інформація про художнє життя міста та митців (автор – Володимир Кудлач).

У залах бібліотеки постійно експонуються художні виставки, що є не тільки окрасою книгозбірні, а й вагомою складовою соціокультурної діяльності ОННБ. Зазвичай, виставки приурочені до пам'ятних і знаменних дат, тематичних проектів та акцій.

Говорячи про співпрацю бібліотеки і художників, варто згадати безпрецедентну акцію, яка демонструє шляхетні традиції доброчинності. Десять років тому в бібліотеці проходила благодійна виставка-акція «Добрий Янгол» (2009-2010 р.), присвячена 180-річчю заснування книгозбірні. У ході акції до бібліотеки, як до скарбниці культури, було передано 25 творів відомих одеських художників.

Приємно, що в ці святкові дні ми теж разом! Творчо надихаємо одне одного і разом з найщирішими вітаннями даруємо всім  дивовижний мистецький вернісаж: «Барви Великодня».

Створено: 20.04.2020
Останнє оновлення: 23.04.2020
Переглядів: 633
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.