Відбулася благодійна виставка-акція «ДОБРИЙ ЯНГОЛ»

Серед масових заходів, які проводить бібліотека, помітне місце займають виставки творів одеських митців. Бібліотека підтримує тісні зв’язки з Одеським обласним відділенням Національної спілки художників України, веде системну роботу з висвітлення загальноміських вернісажів, дослідження та популяризації творчості митців, поповнення фондів видань про їхнє життя і творчість. Зростанню фондів сприяють і благодійницькі акції: дарунки альбомів, каталогів та рідкісних видань як НСХУ, так і окремими митцями, про що красномовно засвідчила виставка книжкових дарунків у рамках відзначення 180-річчя заснування Бібліотеки 2009 року.
   Вперше у стінах бібліотеки проводиться виставкова акція, що має виключно благодійний характер і постала внаслідок такої співпраці, а також системної роботи з висвітлення виставкового життя міста, популяризації творчості одеських митців співробітниками інших відділів бібліотеки.
  На звернення бібліотеки відгукнулися відомі одеські художники, переважно члени НСХУ. Їхня творчість вже стала своєрідною візиткою нашого міста як в Україні, так і на міжнародному рівні. Серед учасників: заслужений майстер народної творчості України Зоя Пасічна, заслужений художник України Микола Прокопенко, Тетяна Бродецька, Ганна Васькевич, Лариса Дем`янишина, Юрій Жванецький, Ольга Котлярова-Прокопенко, Галина і Анатолій Кравченки, Вадим Кучер-Куцан, Володимир Кудлач, Наталя Лоза, Микола Овсійко, Альберто Павлюк, Михайло Пархоменко, Ольга Разінкіна, Степан Химочка. Проведенню акції сприяли директор Одеського музею західного і східного мистецтва Володимир Островський та художник Лариса Дем`янишина (чия картина «Святий Вечір» стала емблемою цієї акції). Буклет виставки видано за підтримки сайту «Хто є хто в Україні і навколо» (Who.com.ua) та художника-дизайнера Анатолія Пасічного.
  Ця акція є своєрідним втіленням відповідальної моральної позиції творчої інтелігенції Одеси, яка певним чином нагадує про традиції благодійництва ХІХ ст. Достатньо згадати художників Миколу Кузнецова, Катерину Петрококіно, Євгена Буковецького та ін. Свого часу бібліотека володіла чудовою колекцією гравюр ХІХ ст., яка в 1920-х р.р. була подарована музею “Степова Україна”. Частина цієї колекції залишилася у бібліотеці як свідчення матеріальної культури тепер віддаленої епохи, традиції якої маємо продовжити.
Виставка представляє творчий доробок митців різного періоду їхньої творчості з яскраво вираженим індивідуальним обличчям кожного, різною стилістикою і манерою виконання. Це - переважно пейзажі та натюрморти. Незважаючи на несхожість, стилістичну різноманітність картин, різний творчий досвід представлених майстрів, усіх їх об’єднує одне – бажання підтримати і збагатити ресурси однієї з кращих книгозбірень України.

Програма

1. Відкриття виставки.
Вступне слово
Ботушанська Ольга Федорівна,
директор ОННБ ім. М. Горького, заслужений працівник культури України
2. Вітальне слово
- Ткачук Андрій Леонідович, заступник голови Одеської облдержадміністрації - Бабіч Надія Матвіївна, начальник управління культури і туризму Одеської облдержадміністрації - Бродавко Роман Ісаакович, начальник управління культури і мистецтв Одеської міськради - Дем`янишина Лариса Яківна, художник, депутат міськради м. Южного - Кухарук Тамара Миколаївна, завідуюча відділом зв’язків з громадськістю і реклами бібліотеки
3. Нагородження: Ботушанська Ольга Федорівна Представлення учасників: Кудлач Володимир Андрійович
4. Знайомство з експозицією виставки
Автор проекту: Кудлач Володимир, зав. сектора презентацій відділу зв’язків з громадськістю і реклами бібліотеки. Координатор проекту: Дем`янишина Лариса, депутат Южненської міськради, член Національної спілки художників України

Фоторепортаж

Перед початком акції

 

О.Ф. Ботушанська знайомить гостей з експонатами виставки

 

Координатор проекту художник Л.Дем'янишина

 

Серед присутніх на заході - митці, видавці, журналісти

 

Директор О.Ф. Ботушанська нагороджує учасників акції пам'ятними подарунками

 

Учасники та почесні гості акції

 

Дем'янишина Л. Святий Вечір.

 

Прокопенко М. ОРФЕЙ.

 

Химочка С. СОН.

 

Кравченко А. СУДАК. КРИМ.

 

Кучер В. ЯБЛОКО І ПІВОНІЇ.

 

Поповиченко Т. ОДЕСЬКІ КРАСУНІ.

 

 

Створено: 16.02.2010
Переглядів: 3607
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.