Путівник по найцікавіших електронних бібліотеках України та світу

0-1.jpg

Піклуючись про своє здоров’я та безпеку своїх громад, #залишайтесявдома, та знаходьте для себе цікаві та корисні можливості продуктивно використовувати час! Пропонуємо до вашої уваги путівник по найцікавіших електронних бібліотеках України та світу! Мандруйте електронними сторінками та залишайтесь здорові!

Українські електронні бібліотеки

 

https://nlu.org.ua - Національна бібліотека України ім. Ярослава Мудрого – провідний державний культурний, освітній, науково-інформаційний заклад. Це загальнодоступна установа з універсальними за змістом фондами, яка обслуговує найширші верстви населення.

 

 

http://www.nbuv.gov.ua/ - Портал Національної бібліотеки ім. В.Вернадського – найбільша в Україні база даних наукової літератури: онлайн-пошук документів, доступ до повнотекстових інформаційних ресурсів, розміщених у вільному інтернет-просторі, консультаційно-довідкова інформація.

http://odnb.odessa.ua/rarities/ - Цифрова ко-лекція книжкових пам’яток з фонду Одеської національної наукової бібліотеки, які становлять виняткову цінність з огляду історії, культури та науки України і підлягають занесенню до Державного реєстру національного культурного надбання України. Проект «Скарби України», що було здійснено у 2019 році за сприяння Українського культурного фонду, забезпечує відкритий віддалений доступ до оцифрованих перлинок у фонді ОННБ, та сприяє збереженню та популяризації культурної спадщини України. Ресурс дає можливість шукати в різний спосіб: за автором, за назвою чи за місцем видання і побачити книгу у високій якості цілком, з текстом, ілюстраціями та всіма особливостями примірника.

 

http://www.elibukr.org/index.php/uk/ - Електронна бібліотека України, проект об’єднання зусиль університетської спільноти України задля доступу до світової наукової інформації та інтеграції української науки до світової академічної спільноти. Це інноваційний проект, що об’єднує бібліотеки вищих навчальних закладів, національні бібліотеки та інші організації України.

 

https://ukrclassic.com.ua - Електронна бібліотека “Українська література”. Саме тут вільний доступ до кращих творів класичної української літератури, з якими ми всі почали знайомство ще в школі. Для зручної і швидкої роботи з матеріалами сайту, всі письменники структуровані за алфавітним покажчиком

 

 

http://www.ukrlib.com.ua/ - Бібліотека української літератури “УкрЛіб”. Метою створення було зробити українську літературу доступною для всіх, хто любить українську мову і культуру, бажає читати рідну літературу.

 

http://lib.shiftcms.net/ - Українська та зарубіжна література українською мовою “Shift Library CMS”. Компактність, зручність та універсальність електронних текстів дають привід казати, що в електронної книги велике майбутнє, і ми, українці, просто зобов'язані йти в ногу з часом. Тому метою діяльності даної е-бібліотеки є поширення і популяризація україномовних творів серед читачів.

 

 

http://chytanka.com.ua/ - Дитяча публічна онлайн-бібліотека “Читанка”. На сайті містяться лише старі книги. Матеріал, розміщений на цьому сайті, належить видавництвам, письменникам, ілюстраторам.

 

 

https://sites.google.com/site/openbookclassic/ - електронна бібліотека класики української та світової літератури «Відкрита книга». Цікава усім бажаючим: учням шкіл, студентам, вчителям, освітнім фондам, комерційним та громадським організаціям

 

 

http://diasporiana.org.ua/pro-proekt/ - Електронна бібліотека «Diasporiana» - проект зі збереження інтелектуальної спадщини української еміграції заради зміцнення культурних зв’язків і формування позитивного іміджу України у світі, забезпечення можливості вільного доступу користувачів до надбань української еміграції за допомогою Інтернет, створення електронних копій друкованих документів, що знаходяться у фондах бібліотек та інших закладів культури, приватних колекціях з метою збереження інтелектуальної спадщини та запобігання фізичній втраті документів.

 

 

http://poetyka.uazone.net - Електронна бібліотека "УКРАЇНІКА" - це найпопулярніша в Інтернеті поетична бібліотека українською мовою, яка надає доступ до скарбів української поезії у простій та зручній формі, підтримує українських поетів, пропагуючи їхні твори і українську поетичну традицію та служить посередником для спілкування читачів і поетів.

 

 

http://chtyvo.org.ua/ - зручна електрона книгозбірня україномовної літератури як для пересічного читача, так і для вимогливої людини, закоханої в літературу.

Всесвітні електронні бібліотеки

 

 

https://www.wdl.org - Світова цифрова бібліотека (англ. World Digital Library) - проект Бібліотеки Конгресу. У бібліотеці зібрані оцифровані версії найцінніших матеріалів з історії та культури. Це безкоштовний доступ в багатомовному форматі до великої кількості матеріалів, що представляють культури різних країн світу; серед цих матеріалів - рукописи та різноманітні печатні видання. Особливе місце займає зібрання священних книг великих релігій світу.

http://www.europeana.eu/en - «Europeana» - Європейська електронна бібліотека «Europeana» - містить оцифровані об'єкти культурної спадщини Європи: книги, картини, фотографії, аудіозаписи. Матеріали поширюються з ліцензією для некомерційного використання, або ті, що знаходяться в загальному користуванні.

 

https://openlibrary.org - Open Library - проект некомерційної організації Internet Archive з оцифрування книг і є суспільним надбанням (в рамках Open Content Alliance) «Відкрита бібліотека», містить скани більш 1 064 822 публікацій доступних для перегляду та скачування, крім того, відвідувачам сайту з фондів Бостонської громадської бібліотеки пропонується вибрати бажану книгу для безкоштовної оцифровки (Scan-On-Demand).

 

 

https://gallica.bnf.fr - Gallica - онлайн-бібліотека Національної бібліотеки Франції. Всі матеріали бібліотеки знаходяться у вільному доступі. Бібліотека містить наступні види документів: книги, журнали, газети, фотографії, карикатури, плакати, карти, рукописи, партитури, аудіоматеріали, книжкові мініатюри.

 

https://www.gutenberg.org - Проект «Гутенберг» - перша в світі електронна бібліотека. Містить більше 20 000 текстів, аудіокниг, нотні записи, MIDI і іноді відеоролики, і є суспільним надбанням в США.

 

 

https://librivox.org - LibriVox проект зі створення аудіокниг суспільним надбанням, на основі текстів, що знаходяться в ОД в США - в основному, з проекту «Гутенберг».

http://bookfi.net - Одна з найбільших електронних бібліотек різноманітної тематики. Легкий пошук книг і журналів.

 

 

https://www.southampton.ac.uk - Бібліотека «Хартлі» Саутгемптонського університету - це 2 мільйони електронних книг та інших об'єктів літератури і культури. Гордістю проекту є оцифровані рідкісні букіністичні видання, парламентські, антикварні книги, докторські дисертації, сатиричні памфлети минулих століть та інше. До речі, студентам університету навчальні матеріали видаються саме в електронному форматі, в тому численні матеріали доступні для скачування.

https://books.google.com.ua - Електронна бібліотека від всесвітньо відомого  ресурсу Google. Цей бібліотечний проект дозволяє шукати в Google мільйони книг на різних мовах. Серед них є рідкісні тексти, твори, які більше не видаються, і праці, доступні лише в деяких бібліотеках. Якщо книга з бібліотечного проекту є суспільним надбанням, її текст буде повністю доступний від початку і до кінця.

 

Створено: 31.03.2020
Останнє оновлення: 01.04.2020
Переглядів: 454
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.