Онлайн-платформа «Дія. Цифрова освіта»

02.jpg

Онлайн-платформа «Дія. Цифрова освіта»: 
вдосконалюємо цифрові навички не виходячи з дому

Отже, два тижні карантину позаду, і саме час кинути виклик своїм цифровим навичкам. Вдосконалюємось разом у рамках онлайн-проєкту «Європейський тиждень цифрової грамотності: український вимір протидії коронавірусу» та #залишаємосявдома!

Цифрові навички – це успішне використання у виробничій, науковій, творчій та повсякденній діяльності інформаційно-комунікаційних технологій, а також прагнення постійного вдосконалення знань та умінь у цьому напрямку. Володіння цифровими навичками допомагає економити час, розвиватися, вирішувати поточні проблеми та почуватися впевненішим.

Найнеобхіднішими цифровими навичками українців є:

 • сплата та облік комунальних послуг;
 • оформлення необхідних документів та довідок;
 • здійснення банківських операцій;
 • купівля товарів онлайн;
 • професійне та особисте спілкування;
 • використання мап та навігаторів;
 • зв’язок з органами влади;
 • пошук актуальної та достовірної інформації;
 • використання соціальних мереж;
 • саморозвиток;
 • безпека в інтернеті.

Як свідчить дослідження Міністерства цифрової трансформації, 15,1% українців взагалі не мають цифрових навичок, а у 37,9% населення України рівень володіння ними  нижчий за середній.

Одеська національна наукова бібліотека нагадує про можливості, які держава надає безкоштовно для вдосконалення та формування цифрових навичок незалежно від вашого віку, соціального статусу та наявних умінь.

21 січня 2020 року Міністерство цифрової трансформації України запустило національну онлайн-платформу «Дія. Цифрова освіта» для того, щоб за три роки навчити цифровій грамотності 6 млн українців!

Ресурс представляє собою платформу з освітніми серіалами, які допоможуть вільно використовувати цифрові технології в роботі, навчанні, для професійного та особистісного розвитку. Щомісяця на платформі з’являється новий освітній серіал. Для участі в проєкті запрошуються відомі актори, ведучі, викладачі, публічні особистості, серед яких Ольга Сумська, Марія Єфросиніна, Руслан Ханумак та ін. На сьогодні доступні такі серіали з цифрової грамотності:

Якщо ви не знаєте, який саме серіал обрати, чи не впевнені у своїх цифрових навичках, «Дія» дає можливість пройти онлайн-тестування, що допоможе визначитися із навчальним курсом. Безкоштовна реєстрація на онлайн-платформі надає вам вільний доступ до всіх серій освітніх серіалів, онлайн-тестування та отримання електронного сертифіката. Також у власному профілі можна відстежити свій навчальний прогрес та пройти фінальне тестування для отримання сертифіката.

03.jpg

Партнером проєкту Міністерства цифрової трансформації «Дія. Цифрова освіта» є Всеукраїнська громадська організація «Українська бібліотечна асоціація». Бібліотеки стали першими офлайн-хабами платформи. До реалізації цього освітнього проєкту  приєдналися 6 тисяч комп'ютеризованих бібліотек України, які  популяризують цифрову освіту.

Одеська національна наукова бібліотека організувала безкоштовні курси на базі національної онлайн-платформи з цифрової грамотності з 10 березня 2020 р. Нині навчання у приміщенні ОННБ тимчасово припинено, але наші фахівці з радістю допоможуть вам у вирішенні питань щодо роботи платформи після закінчення карантину. У нашій бібліотеці ви зможете прослухати онлайн-курс із базових цифрових навичок, пройти тестування та отримати електронний сертифікат.

За два місяці роботи можливостями освітньої платформи «Дія. Цифрова освіта» скористалися майже 50 тис. українців! Приєднуйтесь та вдосконалюйте свої цифрові навички на osvita.diia.gov.ua!

#alldigitalweek #alldigitalOdesa #залишаюсявдома

Створено: 27.03.2020
Переглядів: 1054
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.