Краще перевір, аніж у неправду повір

0.jpg

Одеська національна наукова бібліотека в рамках онлайн-проекту «Європейський тиждень цифрової грамотності: "український вимір протидії корона вірусу» приєднується до закликів до громадян більше уваги приділяти гігієні в теперішній час.  Правильно мити руки з милом, не чіпати ними обличчя, дистанціюватися від потенційних загроз інфікування суспільства - закликають експерти, телезірки, політики... Але бібліотечні фахівці закликають пам'ятати також і про медіагігієну, аби уберегти себе та оточення від цілком реальних небезпек стати добровільним помічником паніки, непрофесіоналізму, дезінформування суспільства.

Кіберполіція України попереджає українців про розповсюдження мережею фейкової інформації на тлі поширення коронавірусу. Про це неодноразово говориться у повідомленнях прес-центру Нацполіції України. Так, у  соціальних мережах услід за “вертольотами”, які ніби-то обприскують міста, з'явилось "звільнення міністра”. Затриманий Службою безпеки України мешканець Дніпра для нагнітання паніки у суспільстві робив фото та відео з порожніми полицями в магазинах, черг до аптек. До того ж поширював фейкові відео про бійки в міському транспорті з пасажиром, який нібито кашляв та мав ознаки коронавірусу. Служба безпеки України продовжує викривати поширювачів фейків про коронавірус. Починаючи з минулого тижня виявлено 38 осіб, проти деяких з них порушено адміністративні провадження.

Тому Міністерство охорони здоров’я України розширило майданчики комунікації та створило офіційну Viber-спільноту “Коронавірус_інфо”, де публікує актуальну й перевірену інформацію від відомства про ситуацію щодо поширення коронавірусу в країні, а також розповідає про запобіжні заходи, яких варто дотримуватися у період карантину. Майданчик авторизований компанією RakutenViber. Також через месенджер будуть розсилатися in-appповідомлення всім зареєстрованим в Україні користувачам. Щоб долучитися до спільноти, переходьте за посиланням vb.me/covid19_ua

Це єдина верифікована і підтверджена інформація МОЗ, будь ласка, отримуйте її за такими посиланнями: 

Наголошуємо, що вся актуальна інформація акумулюється на спеціалізованому сайті Кабінету Міністрів України covid19.com.ua , також радимо отримувати рекомендації щодо безпеки здоров’я громадян на сайті Міністерства охорони здоров'я України та Центру громадського здоров'я.

Усі інші «інформаційні майданчики» вважаються авторськими, на них представлено особисті суб’єктивні думки, висновки та оцінювальні судження. Якщо бачите в текстах знайомих кореспондентів “сумнівні факти” - не вагайтесь перепитувати, уточнювати, спростовувати чутки. Так, можливо, на авторів і споживачів інформації впливає їх настрій, але не варто приєднуватися до ініціатив, які не зроблять життя суспільства у період карантину більш безпечним і зрозумілим. 

Свої запитання, а також пропозиції інформаційні активісти можуть направляти до порталу Міністерства охорони здоров'я України.

Актуальна інформація надається на гарячих лініях

  • 0 800 505 840 та 0 800 505 201 гаряча лінія Кабінету Міністрів України

  • 050 490 17 31 та 050 490 16 13 - гаряча лінія Одеської обласної державної адміністрації 
  • 067-711-50-41  Антикризовий штаб в Одеській області
  • актуальні новини про боротьбу з коронавірусом в Одеській області  t.me/Covid19_Odessa
  • телефон Антикризового штабу в Одеській області 

  • 15-50 (стаціонарні телефони, безкоштовно) або 0-800-50-15-50 (мобільні) гаряча лінія Одеської міської ради

 

Створено: 26.03.2020
Переглядів: 312
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.