Минуле стало ближчим: до 130-річчя ТПРХ

У березні виповнюється 130 років з дня заснування одеського художнього об'єднання «Товариство південноросійських художників».

Товариство південноросійських художників (ТПРХ) є значним мистецьким об'єднанням України кінця ХІХ – початку ХХ ст. Воно було започатковано в Одесі у 1890 році з ініціативи групи місцевих художників на чолі з М. Скадовським.

За три десятиліття свого існування Товариство переживало злети і падіння, змінювався характер виставок і склад їх учасників, ставлення публіки і критики варіювалося від панегіричного до зневажливого. Протягом тридцяти років щоосені громадськість очікувала відкриття чергової періодичної виставки, на кожній з яких звично з'являлися роботи художників, що належали до ядра Товариства – Є. Буковецького, Г. Головкова, Б. Едуардса, К. Коcтанді, М. Кузнєцова, П. Нілуса, О. Попова, Б. Едуардса та ін. Крім одеситів на виставках ТПРХ в різні роки експонували свої твори І. Айвазовський, К. Богаєвський, Є. Лансере, І. Левітан, Л. Пастернак, І. Похитонов, І. Рєпін, В. Сєров, Я. Станіславський, М. Фешин та багато інших.

З нагоди пам’ятної дати відділ мистецтв ОННБ підготував електронну презентацію «Минуле стало ближчим».

Vita brévis, ars lónga! Життя коротке, мистецтво вічне! - твердив видатний давньогрецький лікар Гіппократ. Однак саме мистецтво наповнює, надихає, лікує та додає сенсу нашому існуванню. Тож насолоджуйтесь прекрасним онлайн, а після завершення карантину неодмінно відвідайте Одеську національну наукову бібліотеку, де працівниці відділу мистецтв допоможуть вам дізнатися більше про кожного з плеяди видатних митців!

Створено: 24.03.2020
Останнє оновлення: 25.03.2020
Переглядів: 425
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.