Декада природознавчої літератури

З 14 по 24 лютого 2020 р. в ОННБ проходитиме Декада природознавчої літератури "Парад планет", яка включає у себе низку заходів, серед яких: зустрічі з науковцями, презентації, бібліографічні огляди тематичної літератури, екскурсії та ін.

11 лютого відбулась головна подія декади – Година науковця, спільно з науково-дослідним інститутом «Астрономічна обсерваторія» при ОНУ ім. І.І. Мечникова. Під час заходу презентовано книжково-ілюстративні виставки «Нові видання природознавчої тематики з фонду ОННБ», «Плеяда перших: Олександр Орлов, Володимир Кондогурі, Павло Попович» та представлено наукове щорічне видання «Одеський астрономічний календар 2020» (Одеса, 2019), підготовлене астрономічною обсерваторією Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова.

2.jpg 3.jpg

Михайло Рябов та Олександр Базей

Презентував «Одеський астрономічний календар 2020» Михайло Рябов, голова Одеської астрономічної спілки, старший науковий співпрацівник Одеського філіалу Інституту радіоастрономії НАН України, доцент кафедри теоретичної фізики і астрономії Одеського національного університету ім.І.І.Мечникова. Який стисло охопив зміст презентованого збірника й акцентував увагу на найбільш цікавих матеріалах. Унікальність збірника в його універсальності. Видання призначене для широкого кола читачів: від школяра до астрономів-професіоналів. У календарі, окрім опису основних астрономічних явищ року, новин з астрономії і таблиць, включені також тематичні нариси, присвячені ювілейним датам, особистостям та ін.

Олександр Базей, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри теоретичної фізики і астрономії Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, розповів про відкриття та наукові дослідження планет нашої сонячної системи, а також продемонстрував за допомогою комп’ютерної графіки сонячні і місячні затемнення, які можна буде спостерігати на території України, зокрема Одесі.

4.jpg 5.jpg

Борис Муріков, Світлана Герасимова 

Борис Мурніков, старший викладач кафедри теоретичної фізики і астрономії Одеського національного університету ім.І.І.Мечникова розповів про види і історію виникнення календаря, про його розвиток та сьогодення, про труднощі, що виникали при розробці та введення нового літочислення.

Світлана Герасимова, провідний бібліограф відділу зв’язків з громадськістю та реклами ОННБ присвятила свою доповідь видатному вченому О.Я.Орлову, першому академіку астроному Української академії наук, засновнику двох академічних обсерваторій в Україні.

6.jpg 7.jpg

На заході були присутні викладачі та студенти Одеського професійного ліцею морського транспорту. Галина Жукова (на світлині), заступник директора Одеського професійного ліцею морського транспорту та Валентина Шликова (на світлині), викладач Одеського професійного ліцею морського транспорту, подякували бібліотеці за цікавий та корисний проект. Викладений матеріал допоможе студентам засвоїти дисципліни з морехідної астрономії та розширити свій кругозір у цій царині.

8.jpg 9.jpg

Провідний бібліотекар відділу зв’язків з громадськістю і реклами бібліотеки Ельвіра Заборцева ознайомила присутніх з представленою літературою та провела екскурсію бібліотекою.

10.jpg

Світлина на пам’ять

 

 

Створено: 12.02.2020
Переглядів: 311
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.