«Православне життя в Одесі: (1917-1945)»

mihajluca-foto_kniga.jpg

6 лютого 2020 року о 15:00 у відділі рідкісних видань та рукописів ОННБ (вул. Пастера, 13) відбудеться презентація монографії «Православне життя в Одесі: від революції до сталінського одержавлення (1917-1945)», автор - Микола Іванович Михайлуца, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри українознавства, історико-правових та мовних дисциплін Одеського національного морського університету, член Міжвідомчої координаційної ради з питань краєзнавства при Президії НАН України, член правління Національної спілки краєзнавців України.

Книга присвячена православному життю в Одесі у складний період нашої історії – від революції 1917 року до часі Другої світової війни, зокрема 1945 року. Монографія розкриває документальний та нарисно-компаративний зріз минулого, в якому розглядаються трансформації у православному соціумі міста. Особливу увагу автор зосереджує на процесах і фактах руйнації релігійного життя з боку комуністичної влади: пропагандистських нападках, закриття й знищення храмів, репресій церковних діячів, тиску і заборони щодо церковного життя соціуму. Окремим сегментом виступає дискурс про християнське відродження в умовах окупації міста 1941-1944 рр.

Унікальна складова книги – персоніфікація історичного минулого, а саме присутність у кожному розділі книги окремого однойменного нарису, присвяченого одній Людини, під назвою «Голгофа одного клірика».

У дослідженні на підставі широкого кола архівних джерел висвітлені актуальні та маловідомі сторінки православного життя Одеси 1917-1945 рр.

Книга стане у нагоді істориками, дослідникам релігійного життя Одеси, краєзнавцям, музейним та бібліотечним працівникам, студентам вишів, слухачам семінарій.

Запрошуємо усіх зацікавлених!

Створено: 31.01.2020
Переглядів: 813
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.