До 80-річчя Анатолія Глущака

З 8 по 22 січня 2020 року у відділі краєзнавства «Одесика» до 80-річчя Анатолія Степановича Глущака експонується книжково-ілюстративна виставка «Літературний простір митця», яка висвітлює життєвий і творчий шлях поета, публіциста, перекладача, громадського діяча відомого не тільки в Україні, а й за її межами.

01-1.jpg 02-glushak-knigi.jpg

Анатолій Глущак народився 8 січня 1940 року в селі Писарівка Волочиського району Хмельницької області. Середню освіту здобував у рідному селі та в місті Городок на Смотричі. Закінчив українське відділення філологічного факультету Одеського державного університету імені І. І. Мечникова (1962). Працював у молодіжній пресі, в Одеському обкомі комсомолу, був завідувачем сектору преси, радіо і телебачення обкому партії, директором республіканського книжкового видавництва «Маяк». З 1991 року – оглядач з питань політики і культури в редакціях газет «Чорноморські новини» та «Вечерняя Одесса».

7.jpg 8.jpg

 Автор поетичних книг «Мотиви» (1972), «Злітне поле» (1974), «Сонячний вітер» (1977), «Простір» (1984), «Тиждень» (1990), «Озимина» (1991). «Бродячий сюжет: AVE EVA» (2000), фотоальбому «Одесса. Память города-героя» (два видання – 1980, 1989), які побачили світ в Одесі та у Києві. 1988 року видав авторську антологію перекладів з 12 мов – «Автографи» з передмовою Дмитра Павличка.

Уклав першу у вітчизняній літературі «Антологію української морської поезії», яка надрукована 2004 року. Окремі твори і переклади Анатолія Глущака увійшли до семи антологій поезій та перекладів.

Твори А. Глущака перекладені білоруською, болгарською, польською, російською, угорською, молдавською мовами. Був організатором і упорядником низки спільних видань, які побачили світ у видавництвах Одеси, Варни (Болгарія) та Сегеда (Угорщина).

На виставці представлені збірники, в яких є його поезії: «Письменники Одещини на межі тисячоліть : антологія- довідник» (1999), «Одеське літературне віче : антологія поезії : т. 1» (2004), «Степова пектораль : поетична антологія від Т. Г. Шевченка до нашіх днів» (2011) та інші. У 2001 році було підготовлено – біобібліографічний покажчик «Анатолій Степанович Глущак», який  розкриває творчий доробок Анатолія Глущака: окремі видання, публікації в збірниках, публікації в журналах, газетах, переклади, література про нього, присвяти, а також пародії.

Твори А. С. Глущака відтворюють реальний світ людини. У ліриці – мотиви неподільності світу, широка палітра почувань сучасника. У періодичній пресі виступає з проблемними статтями, краєзнавчими розвідками, рецензіями: «Вечерняя Одесса», «Аргументы и факты: плюс», «Чорноморські новини», «Чорноморська комуна» тощо.

 Анатолій Степанович – член Національної спілки журналістів України з 1973 року, член  Національної спілки письменників України з 1974 року. З 2000 р. очолює Творче об’єднання письменників Одеси. Лауреат всеукраїнських літературних премій імені Пантелеймона Куліша, Василя Мисика, одеських муніципальних премій «Культурна столиця», імені Костянтина Паустовського. У 2015 р. до 75-річного ювілею від дня народження А. С. Глущак нагороджений Почесною відзнакою Одеського міського голови «Подяка».

Виставка розрахована на широке коло читачів, які захоплюються поезією. З матеріалами виставки можна буде ознайомитися протягом двох тижнів у відділі краєзнавства «Одесика».

Бібліографія

 

Створено: 08.01.2020
Останнє оновлення: 13.01.2020
Переглядів: 740
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.