До 120-річчя Григорія Косинки

З 29 листопада по 8 грудня 2019 р. у довідково-інформаційному відділі експонуватиметься книжкова виставка «120 років українському прозаїку Григорію Косинці, знищеному тоталітарним режимом».

grigorij_kosinka-1.jpg

Постать Григорія Косинки (1899-1934) особливо вирізняється у когорті прозаїків доби Розстріляного Відродження. Григорій Косинка, наділений щедрим і самобутнім талантом, зробив неоціненний внесок у скарбницю української літератури. Доробок видатного новеліста ХХ століття порівняно невеликий – якихось тридцять новел і нарисів. Та кожен його твір – це синтез багатої образності і високої культури слова, оригінальної форми та глибокого змісту. У своїй творчості Г. Косинка розвиває найкращі традиції української новелістики початку XX ст., зокрема М. Коцюбинського, С. Васильченка й передусім      В. Стефаника. "Косинчині оповідання, – писав М. Рильський, – мають велике пізнавальне значення, але й інше: вони мають безперечну ідейно-естетичну цінність, вони гарячі й трепетні, як те життя, по світлих слідах якого вони писалися".

На виставці будуть представлені твори Григорія Косинки, літературознавчі матеріали та біобібліографічні дослідження його творчості, розраховані на науковців, аспірантів та студентів, та широке коло користувачів.

Література про Григорія Косинку

Створено: 14.11.2019
Останнє оновлення: 05.12.2019
Переглядів: 261
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.