До 80-річчя О.Ю. Розенбойма. Анонс

З 17 по 30 вересня 2019 р. до 80-річчя від дня народження О.Ю. Розенбойма в ОННБ експонуватиметься книжково-ілюстративна виставка «Закоханий в Одесу краєзнавець».

rozenbojm_aleksandr_yulevich.jpg

Олександр Юлійович Розенбойм (1939-2015), (літературний псевдонім Ростислав Александров) – краєзнавець, член історико-топонімічної комісії Одеської міської ради, член Національної спілки журналістів України. Автор понад 20 книг, сотень статей і циклу телепередач "Я за Одессу свой веду рассказ…"

Народився в Одесі, закінчив Одеський інженерно-будівельний інститут. Працював у Науково-дослідному інституті м. Одеси, у редакціях газет «Комсомольська іскра», «Вечерняя Одесса», «Вестник региона», «Всемирные одесские новости». Відомий своїми дослідженнями з історії Одеси далеко за межами нашого міста, а його книжки стали своєрідною історико-літературною версією навчальних посібників з історії Одеси.

За досягнення в галузі літератури й журналістики та дослідження історії Одеси О.Ю.Розенбойма відзначено премією «Золоте перо Одеси» (2003), «Знак пошани» одеського міського голови (2009), відзнакою одеського міського голови «Трудова слава» (2014).

На виставці будуть представлені окремі видання знаного краєзнавця, численні публікації у збірниках, альманахах та періодичних виданнях – це безліч цікавих сторінок про одеситів – як відомих, так і невідомих, про будинки і вулиці, про різноманітні події, факти, епізоди з історії старої Одеси. Виставка розрахована на широке коло користувачів і супроводжуватиметься бібліографічними оглядами літератури.

Презентація збірника «Олександр Юлійович Розенбойм (Ростислав Александров) (1939-2015): спогади друзів; бібліографія» 

17 вересня 2019 р. у Літературному музеї у рамках літературного вечора, присвяченого 80-річчю від дня народження одеського краєзнавця О.Ю.Розенбойма, відбудеться презентація збірника «Олександр Юлійович Розенбойм (Ростислав Александров) (1939-2015): спогади друзів; бібліографія» підготовленого фахівцями ОННБ. Це видання продовжує біобібліографічну серію «Краєзнавці Одеси», засновану в 2013 році.

Основна частина збірника – це бібліографічний покажчик: опис книг та публікацій краєзнавця, відгуки та рецензії на його роботи, а також література про його життя та діяльність. Бібліографії передують спогади про О.Ю.Розенбойма його колег та друзів.

Збірник розрахований на краєзнавців, істориків, екскурсоводів та допитливих одеситів, закоханих у своє місто.

 

 

Створено: 13.09.2019
Переглядів: 260
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.