До 70-річчя С.О.Савченка

З 25 серпня 2019 р. на сайті ОННБ до 70-річчя від дня народження Сергія Савченка експонується віртуальна виставка «Майстер ліричного абстракціонізму».

3.jpg

Сергій Олександрович Савченко – художник, фахівець в галузі монументального мистецтва, малярства, графіки, скульптури, лауреат всеукраїнських та міжнародних премій, заслужений художник України, друг та багаторічний партнер бібліотеки. Народився в Одесі (1949), навчався в Одеському художньому училищі імені М.Б.Грекова (1974). Виставкову діяльність розпочав з 1976 р. На початку 80-х приєднався до гурту одеських нонконформістів. З 1988 р. – член Національної спілки художників України, протягом багатьох років – заступник голови Одеської обласної організації Національної спілки художників України. Один із засновників НАМ (Національної асоціації мистців), творчих об’єднань «Човен» та «Мамай», почесний член Києво-Могилянської академії, член Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Твори Сергія Савченка знаходяться в колекціях багатьох музеїв, а також у приватних збірках України, Польщі, Австрії, Франції, Німеччини, Бельгії, Люксембургу, Іспанії, Італії, Великобританії, США, Австралії та ін.

Основні монументальні твори, у т.ч. у співавторстві: «Шлях людини», кольоровий вітраж на одеському заводі «Електромаш» (1982); розпис в інтер’єрі зали Одеського літературного музею (1984); «Земля», мозаїка на фасаді будинку РАПО Агропрому України в м. Умань (1988); «Лицедії», настінні розписи у профілакторії одеського заводу «Стальканат» (1988).

З нагоди події відділ краєзнавства «Одесика» підготував мультимедійну презентацію, яка висвітює творчу спадщину Сергія Савченка в малярстві, станковій графіці та скульптурі. Експонуються дизайнерські проекти та численні світлини з особистого архіву художника.

Створено: 20.08.2019
Останнє оновлення: 27.08.2019
Переглядів: 273© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.