Курортні ресурси України. Курорт Куяльник

17-07_1.jpg

17-07.jpg

01.jpg

img_5987.jpg

Літо – курортний сезон в Україні. Географічне положення та гідроекологічні умови Одещини забезпечують усі умови для розвитку курортології; тут працюють бальнеологічні, бальнеогрязьові, кліматичні курорти. Одним із найстаріших бальнеологічних (грязьових) та найпопулярніших курортів у нашої країни є «Куяльник». Він розташований у 13 км від центру Одеси, біля підніжжі Жевахової гори, на правому березі Куяльницького лиману. Тут ще у 1833 році доктор медичних наук та хірургії Е.С. Андрієвський у примітивній дерев’яній будівлі відкрив лікувальний заклад, призначений для приймання «теплих ванн»: парник для грязьових процедур та «холодна купальня» для лікування рапою.
22 червня 1833 року вважається днем народження курорту «Куяльник».
26 липня того ж року в газеті «Одесский вестник» було надруковане перше повідомлення про створення на Куяльницькому лимані першої лікарні.
У 1841 році за розпорядженням генерал-губернатора Новоросійського краю графа М.С. Воронцова вздовж берегів лиману почали безкоштовно виділяти земельні ділянки для будівництва дачних будиночків, у яких влітку могло проживати до 1000 приїжджих хворих.
У 1892 році за проектом архітектора Толвинського була збудована нова лікарня у мавританському стилі.
Нині «Куяльник» – це сучасний, з високою культурою обслуговування курорт, на території якого функціонує санаторно-курортний комплекс «Клінічний санаторій ім. М.І. Пирогова». Він входить до числа 100 найкращих курортів світу і забезпечує широкий спектр лікувально-оздоровчих заходів.
У довідково-інформаційному відділі Одеської національної наукової бібліотеки підготовлено тематичну виставку «Курортні ресурси України. Курорт Куяльник: минуле, сучасне, майбутнє (1833-2018)». На виставці представлено інформацію про вивчення лікувальних властивостей Куяльницького лиману у різні періоди, про створення сучасного лікувально-оздоровчого комплексу. В енциклопедичних та бібліографічних довідниках, наукових виданнях минулих років, що експонуються на виставці, подано також інформацію про засновника першого Куяльницького курорту Е.С. Андрієвського, пізніше на території закладу було встановлено його бронзове погруддя. Цього року виповнилося 210 років від дня народження Е.С. Андрієвського.

02.jpg

04.jpg

Створено: 18.07.2019
Переглядів: 382© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.