Водні екосистеми: міжнародна наукова конференція

13-14 червня 2019 р. фахівці довідково-інформаційного відділу ОННБ взяли участь у роботі міжнародної наукової конференції, присвяченої 95-річчю академіка НАН України Ю.П. Зайцева: "Досягнення у вивченні крайового ефекту водних екосистем та їх практичне значення" (м. Одеса).

foto-2-1.jpg

Організатори конференції: Комісія із захисту Чорного моря від забруднення (Стамбул), Національна академія наук України, ДУ "Інститут морської біології НАН України", Міністерство освіти і науки України, Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова».

Робота секцій:

  1. Класифікація крайових біотопів водних екосистем, просторовий розподіл, міра поширення (куратор – канд. біол. наук, доцент В. В. Заморов).
  2. Крайові екосистеми прісних і морських вод (куратор – чл- кор. НАН України, д-р біол. наук Б. Г. Александров).
  3. Прояв крайового ефекту у функціональній активності рослин і тварин (куратор -чл.- кор. НАН України П. М. Царенко).
  4. Використання крайового ефекту в моніторингу водно-болотних угідь (куратор – д-р біол. наук Г. М. Мінічева).
  5. Крайовий ефект в техноэкосистемах (у штучних умовах) і можливі перспективи його практичного використання (куратор – д-р біол. наук А. А. Протасов).

В основній доповіді Б.Г. Александров, директор ДУ "Інститут морської біології НАН України", розповів про творчий шлях Ю.П. Зайцева, про його відкриття: морський нейстон і його роль у морській екосистемі; контурні біотопи моря; прогноз зміни Чорного моря у зв'язку зі зміною клімату та ін. Приділено увагу виданню наукових праць Ю.П. Зайцева, його популяризаторській діяльності –  виданню книг, брошур, плакатів про тваринний світ Чорного моря і його стан; читанню лекцій, участі в зустрічах та заходах, що проводяться у бібліотеках, школах, у вишах і стосуються морського середовища, зокрема Чорного моря. Були також перераховані нагороди, яких був удостоєний Ю.П. Зайцев.

foto-1.jpg foto-2.jpg

Участники міжнародної наукової конференції, присвяченої 95-річчю академіка НАН України Ю. П. Зайцева “ Досягнення у вивченні крайового ефекту водних екосистем та їх практичне значення”

Тематична виставка наукових праць та інформаційно популярних видань, яка підготована фахівцями довідково-інформаційного відділу ОННБ до 95-річчя Ю. П.Зайцева

Фахівці довідково-інформаційного відділу ОННБ до 95-річчя Ю.П. Зайцева підготували тематичну виставку, на якій були представлені наукові праці та науково-популярні книги: "Введення в екологию Черного моря" (Одеса 2006), "Black Sea bioloqical» (Одеса, 2008), "Самое синее в мире", Нью-Йорк, 1998, Одеса, 1971,1973, 1978)., "За стеклом подводной маски. Краткий путеводитель по ближайшим рубежам подводного мира. (Одеса, 1974), "Это удивительное море" (Одеса, 1978) та ряд інших.

З доповідями виступили науковці з України, Литви, Білорусі, Росії, Словенії, Молдови, Румунії, Грузії.

 

Створено: 25.06.2019
Переглядів: 545
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.