Курси слухачів ОАНО Одеської обласної ради

maxresdefault.jpg

Сьогодні бібліотека знову зустріла наших давніх друзів – учителів української мови та літератури загальноосвітніх середніх шкіл Одеської області, слухачів курсів Одеської академії неперервної освіти.
На початку квітня цього року ми почали курс лекцій на тему: «То був щасливий десятьлітній сон…: Література Розстріляного Відродження (1920-1940-і рр.)». Тоді вчителі прослухали лекцію про буремні 20-і роки в історії нашої країни, про яскравий спалах творчості українських письменників, поетів та драматургів.
Сьогодні ми ознайомили їх з літературними організаціями цих років, із всесвітньо відомою літературною дискусією 1925-1928 рр., яку розпалив Микола Хвильовий і яка на багато років вперед визначила шлях молодої української літератури. Дізналися вчителі про страдницьку долю закатованих тоталітарним режимом членів літературної організації «Неокласики» - Миколи Зерова, Михайла Драй-Хмари, Павла Филиповича.
Окрасою книжкової виставки, підготовленої до цієї лекції, стали книги неокласиків, надруковані в різних кінцях світу: Австралії, США, Великобританії, Німеччині, Франції. Цінність цих видань полягає в тому, що вони були надруковані в 20-х – 90-х рр. ХХ століття, в той час, як про людей, які їх створили, ні ми, ні наші батьки не знали – твори ці, як і життя митців, були заборонені владою і збереглися лише в спецсховах великих бібліотек.

img_3580-1.jpg

img_3587-1.jpg

img_3599-2.jpg

img_3606-1.jpg

Створено: 24.04.2019
Переглядів: 653
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.