До 125-річчя від дня народження Дмитра Чижевського. Анонс

4.jpg

З 4 по 18 квітня 2019 р. в рамках виставкового проекту «Сузір'я історичних імен» у довідково-інформаційному відділі експонуватиметься книжково-ілюстративна виставка «Дмитро Іванович Чижевський – фундатор поняття “філософія серця": до 125-річчя від дня народження».

Дмитро Іванович Чижевський (1894-1977) – український вчений-енциклопедист, філософ, культуролог-славіст, історик та лінгвіст, літературознавець, релігієзнавець, дослідник української та слов'янської літератур, історії культури. Професор Марбурзького, Гарвардського, Гайдельберзького університетів, дійсний член і почесний професор Гайдельберзької академії, член-засновник Української вільної АНМ в США.

Праці Дмитра Чижевського вийшли у світ на 15 мовах («Філософія на Україні» (Прага, 1929), «Філософія Сковороди» (Варшава, 1934), «Історія української літератури від початків до доби реалізму» (Нью-Йорк, 1956) та інші).

Діапазон та розмаїття тематики його досліджень – разючі. Сюди входять такі питання, як український національний характер, компоненти української культури, філософія в старій Україні, життя Г. Сковороди і його філософія, поетика Т. Шевченка, філософія П. Юркевича, а також життя і творчість М. Гоголя.

Книжкові видання з фондів ОННБ дають можливість широко представити видання про життя і діяльність українського ученого-енциклопедиста.

 

Створено: 29.03.2019
Переглядів: 285© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.