До 105-річчя від дня народження Івана Гайдаєнка

14 березня 2019 р. з нагоди 105-річчя від дня народження Івана Гайдаєнка, українського письменника-мариніста, журналіста, відомого громадського діяча відбудеться день пам’яті митця – «Я з вами, і ще молодий!..»

gaydaenko1.jpg 1-1.jpg

Запрошуємо на захід, присвячений дню пам’яті митця – «Я з вами, і ще молодий!..»

Час проведення: 12:00
Місце проведення: ОННБ (вул. Пастера, 13)

У заході братимуть участь літератори, науковці, митці, державні та громадські діячі, які особисто знали Івана Гайдаєнка і є прихильниками його творчості, послідовниками започаткованих ним важливих соціально-громадських проектів; студенти одеських вишів, зокрема з ОНУ імені І.І. Мечникова, старшокласники ЗОШ      № 85 (на фасаді будівлі цієї школи встановлена меморіальна дошка І.П. Гайдаєнку), курсанти Одеського морехідного училища імені О.І. Маринеска та ін

Іван Петрович Гайдаєнко, пройшов дорогами Другої світової війни. Тема боротьби за свободу, незалежність і людську гідність, та тема моря стали головними в його творчості. Письменник видав понад сорок збірників: статей («Друзья и недруги», «Зарубежные встречи» та ін.), нарисів («В коричневом плену», «За Босфором», «В далёких гаванях», «На морских дорогах», «Капитаны, капитаны»),  повістей та оповідань  («О тех, кто в море», «Два берега», «В синем мире», «За далью морской» та ін.). Його п'єси «За горизонтом», «Последний сигнал», «Ночные бабочки» йшли на сценах багатьох театрів країни.

Фонди ОННБ дають можливість широко представити літературу та публікації у періодичних виданнях про творчість поета і письменника, а також численні видання його творів. У 2013 році Валентина Гайдаєнко, донька письменника, журналіст і громадський діяч, передала ОННБ видання з власної колекції Івана Гайдаєнка, унікальні світлини та його особисті речі, які нині зберігаються у краєзнавчому відділі «Одесика».

У рамках заходу відбудеться відеопрезентація «Іван Петрович Гайдаєнко: до 105-річчя» та книжкова виставка «Капітани не знають спокою».

 

Створено: 13.03.2019
Переглядів: 329
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.