В ОННБ відбувся тренінг для бібліотечних фахівців

27-28 лютого 2019 року в Одеській національній науковій бібліотеці відбувся тренінг для фахівців установ, які мають у своїх фондах рідкісні та цінні видання, що підлягають занесенню до Державного реєстру національного культурного надбання. 

img_1638.jpg

Мета тренінгу – набути практичний досвід та відпрацювати методику створення та передачі відомостей про наявні книжкові пам’ятки до Експертної комісії з відбору рукописних книг, рідкісних і цінних видань з бібліотечних фондів до Державного реєстру національного культурного надбання.

Порядок відбору документів поширюється на бібліотеки, музеї, архіви, навчальні заклади, наукові установи, інші підприємства, установи, організації державної та комунальної форм власності, в яких зберігаються книжкові пам’ятки, тому у роботі тренінгу взяли участь провідні фахівці Одеської національної наукової бібліотеки, Обласного архіву Одеської області, Одеської універсальної наукової бібліотеки ім. М.С. Грушевського, бібліотек вищих навчальних закладів: Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського, Національного університету «Одеська юридична академія», Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової, Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова, одеських історико-краєзнавчого, археологічного, художнього та літературного музеїв. Всього у тренінгу взяли участь близько 30 учасників.

Вітальним словом тренінг відкрила Ліна Арюпіна, заступника генерального директора з наукової роботи ОННБ, в якому підкреслила важливість і актуальність теми та побажала плідної роботи учасникам.

Тренінг проводили провідні фахівці Національної бібліотеки України ім. Ярослава Мудрого, головного координатора з формування Державного реєстру національного культурного надбання, Лідія Рогальчук, завідуюча відділом книгознавчих досліджень та Галина Войнаровська, провідний бібліотекар відділу книгознавчих досліджень.

Учасники тренінгу отримали можливість практично відпрацювати технологію створення інформації про книжкові пам’ятки (книги та періодичні видання) та передачі її до електронної бази даних «Книжкові пам’ятки України».

2.jpg 3.jpg

4.jpg 5.jpg
Створено: 04.03.2019
Останнє оновлення: 05.03.2019
Переглядів: 1328
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.