Партнерство

1200px-markovskij_igor_fedotovich.jpg

25 січня о 16.00 у великій залі галереї Одеського літературного музею відкривається виставка   Ігоря Марковського  "ТВОРЧІСТЬ"
Ігор Федотович Марковський  (1949-2018) був членом Національної спілки художників України та Національної асоціації митців. У 1969 закінчив Одеське державне художнє училище ім. М.Грекова. У  1984 р., після закінчення Київського художнього інституту, повернувся до Одеси і п’ять років  викладав у вищезгаданому художньому училищі.
 
З Одеським літературним музеєм його пов’язувала тісна дружба. Саме тут у 1991 відбулась його перша персональна виставка. І. Ф. Марковський починав як книжковий графік. На виставці представлені його ілюстрації до поеми Т. Шевченка «Неофіти» та поезій М. Бажана з фондів музею.
 
Протягом двадцяти років прикутий тяжкою недугою до інвалідного візка, він не облишив пензля.
 
На виставці представлені роботи, написані в останні роки, серед яких можна побачити багато натюрмортів. Художник зізнавався, що йому важко придумувати сюжет, тому здебільшого він писав те, що бачив, те що його оточувало – квіти, праски, риби, меблі. Такий підхід допомагав йому сконцентруватись на деталях та показати внутрішню сутність предмету, його душу. Більша частина робіт виконана в техніці пастелі. Саме ця м’яка техніка допомагала художнику передавати чуттєві враження та настрої. 

1.jpg 2.jpg 3.jpg
Створено: 24.01.2019
Переглядів: 168© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.