«Радуйся, земле, коляда йде!...»

У ці святкові дні 16 січня 2019 р., у рамках виставкової акції «Різдвяні та новорічні традиції України» в ОННБ відкрилась Музична вітальня «Радуйся, земле, коляда йде!...».

Для мільйонів людей Різдвяні та новорічні свята — це час, який вони проводять у колі сім’ї та друзів. Від хати до хати ідуть колядники, щоб привітати рідних і знайомих, побажати всіляких гараздів. Адже звичай гласить: чим більше колядників і щедрувальників завітають до помешкання, тим щасливішим буде рік прийдешній для його господарів.

Програма

1.jpg  2.jpg

Ведуча і авторка проекту, Тамара Кухарук, завідувач ВЗГіР ОННБ, розповіла присутнім про нові роботи і експерименти у соціокультурній діяльності бібліотеки, і презентувала, зокрема, Новорічно-різдвяну подорож-екскурсію бібліотекою.

Працівники ВЗГіР: Ельвіра Заборцева і Валентина Колесникова,  вдало спробували себе у ролях Діда і Баби – господарів Музичної вітальні.

Святкова композиція колядок і щедрівок від народного ансамблю «Козацьке коло».

3.jpg 4.jpg

З короткою доповіддю про Різдвяні традиції українців, зокрема про Коляду, виступила Лариса Козловська, голова комітету культури міжнаціональних та міжконфесійних відносин при Одеській державній адміністрації, керівник народного ансамблю «Козацьке коло» .

Колядування від учасника хору Ольгерда Козловського

5.jpg

Про зростаючу популярність мистецтва гри на бандурі серед сучасної молоді а також про значення старовинних репертуарних збірок і досліджень народної української музики розповіла Мар’яна Бондар, керівник капели бандуристів, викладач-методист вищої категорії Одеської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені П.С.Столярського

6-1.jpg 7.jpg

Театрально-музичну програму «Небесная зірка» презентували  учениці Одеської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені професора П.С.Столярського – Віра Посуховська, Аніта Сиркіна та Софія Дорошева.

Пісня-щедрівка у виконання наймолодшої солістки  хору «Козацьке коло» Олександри Арнаут.

8.jpg 9.jpg

Про методичну роботу Одеського обласного центру української культури і, зокрема, про поширення народних традицій українців прикрашати домівки витинанками розповіла народна майстриня Маріанна Панасюк (на фото справа), методист Одеського обласного центру української культури.

10.jpg

На сам кінець всі разом: присутні глядачі, музиканти ОССМШІ імені професора П.С.Столярського і хор «Козацьке коло» заспівали широковідому колядку «Нова радість стала...».

В рамках музичної вітальні було проведено:

-  бібліографічні огляди книжкових виставок з фондів ОННБ: «Добрий вечір тобі, пане Господарю!..»: українські колядки й щедрівки, «Традиції та новації в різдвяно-новорічній обрядовості українців» та «Новій рік за китайським календарем».

- презентацію виставки мистецьких творів «Дивовижний світ витинанки» та зустріч з їх автором Маріанною Панасюк, народною майстринею, методистом Одеського обласного центру української культури.

Завітайте до Одеської національної наукової бібліотеки, бо це чудова можливість познайомитися з традиціями зимових свят: Нового року, Різдва Христового та ін. У нас ви зможете поповнити скарбничку традицій святкування цікавими ідеями і знайти щось нове.

 

Створено: 17.01.2019
Переглядів: 412© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.