До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

3.jpg

З 14 по 27 грудня 2018 р. до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у секторі інформаційного забезпечення з питань екології та права довідково-інформаційного відділу експонуватиметься книжково-ілюстративна виставка «Правовий аспект захисту прав учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС». 
Чорнобильська катастрофа - найбільша екологічна катастрофа сучасності. Від вибуху реактора 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції радіоактивного ураження зазнали близько 600 тис. осіб, насамперед, ліквідатори наслідків аварії, пожежники, військові, фахівці, котрі гасили пожежу, дезактивували місцевість, споруджували захисний комплекс - Саркофаг. Фахівці-правники, і наші і за кордоном, шукають дієві механізми захисту прав людини на екобезпеку, а також ефективні важелі забезпечення збереження природи у національному і глобальному вимірах. Еколого-правові проблеми безпеки використання ядерної енергії знайшли відображення у працях українських учених. У представлених на виставці матеріалах є загальний огляд положень чинного законодавства у сфері забезпечення прав постраждалих від ядерних аварій та висвітлюються окремі питання практики Європейського суду з прав людини. Будуть також представлені дослідження сучасних українських учених, законодавчі та інші актуальні матеріали з фондів ОННБ. Виставка розрахована на широке коло користувачів і супроводжуватиметься бібліографічними оглядами представленої літератури.

Створено: 07.12.2018
Переглядів: 295© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.