До 155-річчя Бориса Грінченка. Анонс

1.jpg

З 9 по 18 грудня 2018 р. у рамках виставкового проекту «Пророки рідної землі» експонуватиметься книжково-ілюстративна виставка «Борис Грінченко: з любов’ю до України: до 155-річчя від дня народження".

Народившись у рік заборони української мови, Борис Дмитрович Грінченко (1863-1910)  увійшов в історію, літературу, культуру України як оборонець усього національного. Промовистим був один із його літературних псевдонімів – Вартовий. Той, що стоїть на сторожі, оберігає, охороняє. Ще за життя, зважаючи на енциклопедичну обізнаність та плідну працю у різних галузях українознавства, Бориса Дмитровича називали східним Франком. І якщо Франко – Великий Каменяр, то Грінченко – Великий Просвітитель: те, що створено ним за роки життя, склало б півсотні томів. Домінанта життя Б.Грінченка, це  велика мета – вирвати українців із безпросвітної темряви, підняти народ до рівня освічених народів.

В експозиції будуть представлені найвідоміші твори автора («Без хліба», «Каторжна», «Украла», «Олеся»), повісті, оповідання, поезії, періодичні видання, а також праці науковців, які досліджували життєвий та творчий шлях письменника.

 

Створено: 28.11.2018
Переглядів: 521
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.