Вчені вузів Одеси

vcheni-vuziv-odesi.jpg

Одеська національна наукова бібліотека завершила випуск біобібліографічного довідника «Вчені вузів Одеси: Природничі науки».

Одеська національна наукова бібліотека 1994 р. започаткувала випуск біобібліографічного довідника «Вчені вузів Одеси: Природничі науки». Упорядники взяли за мету зібрати, систематизувати й узагальнити відомості про педагогічну, наукову та громадську діяльність працівників одеських вищих навчальних закладів, починаючи з дати заснування Новоросійського університету. Матеріал поділений на дві частини: періоди 1865-1945 рр., 1946 р.–по теперішній час.

Світ побачили довідники, присвячені біологам, геологам та географам, хімікам, математикам та механікам, фізикам та астрономам (Вип. 1). На сторінках серії знайшли відображення 588 біографічних нарисів, частина яких подана вперше.

Завершує серію довідник, присвячений фізикам та астрономам (Вип. 2), який знайомить користувача з ученими, які працювали в Одесі у період з 1946 року і по теперішній час. Посібник містить біографії професорів і докторів наук, списки їхніх публікацій та літератури про них. При складанні біографічних довідок упорядник користувався, передусім, друкованими матеріалами та особовими справами, але частина даних отримана в результаті роботи в архівах, пошуку в Інтернеті та з особистих бесід з ученими. При формуванні бібліографій науковців фіксувалися, насамперед, монографії та найбільш значущі статті, написані у період роботи в Одесі.

Видання адресоване науковцям, викладачам, студентам, краєзнавцям та всім тим, хто цікавиться історією науки Півдня України.

Створено: 03.10.2018
Останнє оновлення: 04.10.2018
Переглядів: 649
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.