Подяка родині Галочкіних

Висловлюємо подяку родині яскравого україно-російського скульптора Валентина Андрійовича Галочкіна (1928-2006) за подаровані для поповнення фонду ОННБ книги. Видання приурочені до 90-річчя з дня народження митця та розповідають про його життєвий і славний творчий шлях, знайомлять з мистецькими пошуками Валентина Андрійовича, несподіваними авторськими відкриттями, архівними матеріалами та художніми роботами. На сторінках матеріалів про свою творчість митець постає мислителем, що шукав відповіді на непрості творчі питання і з натхненням ділиться своїми думками.

img_0001.jpg

Галочкина, Л.Н. Скульптор-мыслитель : из творческого архива Валентина Галочкина : монография / Лидия Николаевна Галочкина.– Hechingen : STELLA, 2018.– 213 с.

Galochkina, L. Lebenund Werkdes Bildhauers Valentin Galochkin / Lydia Galochkina.– Munchen : [S.n.], 2018.– 206 s.

img_0002.jpg

«… У каждого художника свой мир. Если ты настоящий художник, то имеешь, создашь свой мир и, только тогда ты будешь самим собой, и как только тебя будут узнавать, ты будешь похож сам на себя…

…Для того чтобы найти все-таки себя как художника, нужно брать темы, которые не забиты штампами, которые мешают думать и работать…

…Не нужно трогать ранее сделанные работы, пусть они живут, как есть. Это история твоей жизни, того времени, в которое они были сделаны, тем более, если эти работы были сделаны в период творческого подъема, когда ты был в хорошей форме. Работы должны оставаться детьми своего времени, твоими детьми твоего времени…

…Нельзя не работать из-за боязни не сделать шедевра. Нужно работать, стараться делать честно и хорошо. Получаться будут хорошие, средние и плохие вещи – хорошие останутся. Стремясь сделать только шедевр, не будет никаких работ, а следовательно, и хороших. Нужно работать много, делать и делать. Если из 100 работ получится одна хорошая, это не так уж плохо. Тогда к концу может выйти 5 неплохих работ, это уже здорово»

В. А. Галочкін народився в 1928 року в м. Дніпропетровську (нині – Дніпро). Професійну освіту здобував спочатку в Художньому училищі Дніпропетровська, а згодом навчався на факультеті скульптури Київського художнього інституту.

Головним джерелом художньої творчості Валентина Андрійовича впродовж усього життя було мистецтво Стародавніх Греції та Єгипту, Східної і Західної Європи, США.

Художні роботи митця зберігаються у музеях, галереях та приватних колекціях різних країн світу: Австрії, Ізраїлю, Китаю, Німеччини, Польщі, Росії, Угорщини, Франції, Японії. Зберігаються роботи В.А. Галочкіна і в музеях України, у тому числі в Одеському художньому музеї представлено дві скульптури: перша видатна робота, що зробила його відомим – «Хіросіма» (1957 р.) та «Портрет молодого робітника» (1963р.).

Запрошуємо усіх, хто цікавиться мистецтвом скульптури, ознайомитися з виданнями у фонді Одеської національної наукової бібліотеки.

Створено: 08.08.2018
Переглядів: 606
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.