До Міжнародного дня голокосту ромів

З 2 серпня 2018 року до Міжнародного дня голокосту ромів в ОННБ експонується книжково-ілюстративна виставка “Роми в Україні”. Ця дата присвячена трагічній події, що відбулась у ніч з 2 на 3 серпня 1944 року, коли в нацистському таборі смерті Аушвіц–Біркенау у газових камерах було знищено 2897 ромів (з 23 тисяч ромів, депортованих з 14 країн загинуло 20 тисяч)

1.jpg

В окремих розділах експозиції: “Наукові дослідження життя ромів” та “Культурні традиції ромів” представлена література, яка висвітлює глибинний пласт самобутнього етносу ромів, культури, звичаїв та їхню поступову інтеграцію в українське суспільство. Особливо цікаві художні твори класиків ромської та української літератури про ромів (багато з яких були екранізовані).

2.jpg

Виставку відвідав Сергій Єрмошкін,  відомий науковець , голова правління Одеського обласного ромського конгресу, секретар ромської ради України. Він відзначив цікаві матеріали краєзнавчого напряму та передав завідуючій краєзнавчого відділу ОННБ Людмилі Саєнко дослідницьке видання “Роми у Трансністрії (1941-1944): архівні документи.” – Одеса, 2011. ‑ Вип.1 (де він являється одним із авторів редакційної колегії).

6.jpg

Особливу зацікавленість у відвідувачів викликали книги ромського письменника і перекладача,члена спілки письменників України Михайла Казимиренка,

– збірка “Циганська кров”. – Київ, 2005. – 80 с.

– Переслідування та вбивства ромів на теренах України у часи Другої світової війни: збірник документів, матеріалів та спогадів / Укр. центр вивчення історії Голокосту, МГО “МФ Взаєморозуміння і толерантність”; Авт.-упоряд. М. Тяглий. – Київ: Іваненко С.В,2013. – 207с.: іл.

Збірник є першою спробою в історіографії привернути увагу науковців та широкий читацький загал до проблематики нацистської політики переслідувань та вбивств ромів під час окупації України у період Другої світової війни 

– Ромологія: історїя та сучасність: матер. Міжнар. наук. читань, м. Ужгород, 24-26 жовтня 2013 року / ДВНЗ “Ужгород. нац. у-т. наук дослід. Ін-т Центральної Європи, Закарпат. циган.культурно- просвітнє т-во “Романі Яг”. Упоряд. Є.М. Навроцька. – Ужгород: Поліграфцентр “Ліра”, 2013. – 138с.

– Рома в Україні. Історичний та етнокультурний розвиток циган (рома) України (16-20 ст.): матеріали круглого столу, 3 листопада 2006 р., м. Донецьк / В.о. Держ ком. України у справах національностей та міграції, Донец. обл. держ. адм. відділ у справах національностей, громад. наук. – дослід. Центр “Схід- Захід”, відп. ред. М.Л. Шевцов. – Севастополь: Вебер, 2006. – 126 с.

Єкспозиція виставки та заходи триватимуть до 13 серпня цього року.

Створено: 06.08.2018
Переглядів: 230© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.