До 80 річчя Леся Танюка

les.jpg

З 7 липня 2018 р. в ОННБ експонується книжкова виставка «Лінія життя», присвячена 80-річчю від дня народження Леся Танюка (1938-2016) – українського режисера, театрознавця, письменника і публіциста, поета, перекладача, заслуженого діяча мистецтв України, народного артиста України, українського політика. Вона містить біографічні матеріали, творчий доробок та розкриває громадську позицію одного з найвідоміших і яскравих вітчизняних митців та правозахисників.

1.jpg

9 липня відділ ВЗГіР ОННБ спільно з Одеськім театрально-художнім училищем за матеріалами виставки «Лінія життя: до 80 річчя від дня народження Леся Танюка (1938-2016 рр.)» – влаштували своєрідний мистецький бібліо-майданчик для залюблених у творчість і небайдужих студентів та викладачів.

Тетяна Калиновська, завідуюча бібліотекою Одеського театрально-художнього училища (на фото справа), в своєму виступі акцентувала увагу на особливостях непересічного таланту режисера і актора Леся Танюка. Вона розповіла про майстерно зіграні ролі та режисерську роботу митця, а також порекомендувала декілька видань і публікацій, які поглиблюють розуміння творчості майстра.

 3.jpg

Студентки II курсу ОТХУ – Дарина Бойко та Ірина Миргород торкнулись теми «Лесь Танюк – один із яскравих особистостей руху шістдесятників» і, зокрема історії і діяльності Клубу творчої молоді, який єднав талановитих українців: Аллу Горську, Віктора Зарецького, Івана Світличного, Василя Симоненка, Івана Драча, Івана Дзюбу, Василя Стуса та багатьох інших, що сьогодні складають зоряне намисто нашої культури і нації. Лесь Танюк був президентом згаданого клубу. Зворушливою «кодою» став вірш Танюка «Україна», який натхненно прочитали юні читці.

4.jpg

В нагоді для студентів–театралів стали видання з книжково-ілюстративної виставки. Молодь зацікавили також книги про перебування Леся Танюка в Одесі та про діяльність Національного центру імені Леся Курбаса у Києві (який очолює Неллі Корнієнко, дружина і однодумець Леся Танюка).

 

5.jpg

 Провідний бібліотекар ВЗГіР ОННБ Валентина Колесникова, розповідаючи про виставку, звернула увагу на ґрунтовну театрознавчу монографію Леся Танюка «Мар’ян Крушельницький» – про життєвий і творчий шлях провідного українського актора і режисера, учня й однодумця Леся Курбаса. Ця монографія багато в чому характеризує Леся Танюка як людину і митця – талановитого, безкомпромісного, відчайдушного експериментатора, гідного учня свого учителя (Танюк  навчався на курсі Мар’яна Крушельницького).

8.jpg

Насамкінець відбулася жвава розмова щодо місії митця у житті країни, ролі шестидесятників у національному відродженні.

7.jpg

 Запрошуємо всіх на виставку-роздум «Лінія життя», яка триватиме до 20 липня 2018 р.

 

Фото 8

Створено: 10.07.2018
Переглядів: 204© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.