Друга світова війна: український вимір

den-naukovcya-1.jpg

7 травня 2018 р. провідні фахівці Одеської національної наукової бібліотеки на базі факультету історії та філософії ОНУ імені І.І.Мечникова провели День науковця на тему «Друга світова війна: український вимір».

Захід було проведено на виконання Указу Президента України № 85/2018 від 26 березня 2018 року «Про відзначення у 2018 році Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні»

foto-1.jpg

Зібрання відкрила Наталія Петрова, кандидат історичних наук, доцент кафедри археології та етнології України, заступник декана з наукової та виховної роботи факультету історії та філософії ОНУ імені І.І. Мечникова

foto-2.jpg

Під час заходу були обговорені актуальні теми. Так, доктор історичних наук, професор кафедри історії України ОНУ імені І.І. Мечникова Тарас Вінцковський розкрив проблеми формування наукової концепції історії України періоду Другої світової війни. Особливу увагу науковець зосередив на необхідності пам’ятати не лише про тих, хто брав безпосередню участь у воєнних подіях, а й про тих, хто залишився, намагався вижити та зберегти родину в складних умовах окупації.

foto-3.jpg

Едуард Петровський, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України ОНУ імені І.І. Мечникова, торкнувся теми «Пам’ять про Другу світову війну як проблема сучасного українського соціуму та інструмент сучасної політики». Він закликав студентів замислитися над тим, як змінювалася історія з кожним наступним лідером держави та особливо, як разом з цим використовувалося поняття «перемоги».

foto-4.jpg

Провідний фахівець ОННБ Анастасія Фомичова провела бібліографічний огляд сучасних видань з обговорюваної теми, а також продемонструвала студентам факультету історії та філософії університету презентацію «Історична пам’ять: видання часів другої світової війни у фондах ОННБ».

foto-5.jpg

Валентина Колесникова, провідний фахівець ОННБ, на прикладі творів Олеся Гончара звернула увагу на лірико-філософські аспекти його творчості – як душа письменника у роки війни відгукувалася на трагічний хід подій в Україні.

foto-6.jpg

Світлина на пам’ять

vidannya-z-vistavki.jpg

Експонати книжкової виставки «Безсмертний подвиг України у Другій світовій війні: до Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні» експонуватиметься в головному читальному залі ОННБ з 7 по 14 травня 2018 р.

Створено: 08.05.2018
Переглядів: 482© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.