Висловлюємо співчуття

scan49-1280x972.jpg

Володимир Григорович Іванов
(25.05.1937 - 25.02.2018)


Колектив Одеської національної наукової бібліотеки з глибокою скорботою висловлює співчуття рідним, близьким і колегам Володимира Григоровича Іванова - багаторічного керівника порту «Южний», почесного громадянина міста Южне, видатного благодійника Одещини і щирого друга Бібліотеки.

Заслужений працівник транспорту України, почесний працівник морського флоту СРСР, академік академії транспорту України, Володимир Григорович Іванов був і залишатиметься легендарною особистістю в історії порту «Южний» та всієї портової галузі України. Його життєве кредо: «Без життєвого досвіду, мудрості та любові до людей майбутнє неможливо!». За час роботи в порту Володимир Григорович зробив значний особистий внесок у розвиток міста Южного. Всі роки життя Володимир Григорович брав активну участь у громадському житті. Неодноразово обирався депутатом Южненської та Одеської міської рад, членом виконкому Южненської міськради, депутатом Одеської обласної ради від м. Южного. Його депутатська діяльність була спрямована на розвиток міста Южного, а передвиборче гасло “Поки є час, роблю добро”, здійснювалася через повсякденну роботу. Сесія міської Ради присвоїла Володимиру Григоровичу звання “Городянин 1998 року”, а напередодні 21-ї річниці міста – “Почесний громадянин м.Южного”. Його іменем ще за життя було названо одну з вулиць міста Южного.

Важко перелічити напрямки його меценатської діяльності. Це – освітня галузь, спорт, мистецтво і культура, тощо. За сприяння В.Г. Іванова южненський порт надавав допомогу Одеському обласному благодійному фонду, Центру реабілітації дітей-інвалідів, міжнародному фонду "Діти України". Значна матеріальна підтримка була надана в будівництві Дома милосердя на території Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря, храму Святого Миколая Одеського морського торговельного порту, Свято-Введенського храму м. Южного, реставрації перлини Одеси – театру Опери і балету. Важливий внесок В.Г Іванова в збереження і розвиток духовності на Одещині та участь у відновленні Спасо-Преображенського Собору відзначені одним з перших пам’ятних знаків Чорноморського Православного фонду.

Значний внесок В.Г. Іванова в розвиток економіки, соціально-культурної та духовної сфери регіону, активна громадська і благодійницька діяльність відзначені вітчизняними і міжнародними нагородами: орденом «За заслуги» І-ІІІ ступенів, нагородою Української православної церкви "Орден Рівноапостольного Великого князя Володимира" І та ІІ ступенів, Почесною відзнакою Одеського міського голови "Орден Маразлі" ІІІ ступеня та іншими. Враховуючи визначний особистий внесок В.Г. Іванова у славну справу доброчинності й милосердя, збереження духовної та культурної спадщини в Одеському регіоні, в 1998 році за визначну благодійницьку діяльність йому присвоєно звання Лауреата Галереї Почесних благодійників Одещини "Люди щедрих сердець".

Сторінки історії найстарішої публічної книгозбірні назавжди збережуть пам'ять про дієву допомогу Володимира Григоровича Іванова у питаннях збереження будівлі ОННБ - пам'ятки архітектури національного значення, у виданні наукових праць Бібліотеки, повернення окраси Музея книги - портрета мецената і попечителя Одеської міської публічної бібліотеки графа М.М. Толстого, соціального захисту працівників тощо. Визнаючи важливість підтримки закладів культури, В.Г. Іванов  щорічно надавав Одеській національній науковій бібліотеці підтримку в організації традиційної Всеукраїнської виставки-форуму "Українська книга на Одещині", яка сприяє широкій популяризації української книги та мови у південному регіоні України, відродженню національної духовності й культури. 

Світла і вдячна пам'ять про Володимира Григоровича Іванова - легендарну Людину, Друга і Мецената навіки збережеться в наших серцях!

Створено: 27.02.2018
Переглядів: 204© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.