Мудрість віків у багатстві рідної мови

21 лютого 2018 р. в ОННБ у форматі виставкової акції до Міжнародного дня рідної мови відбулася презентація книжково-ілюстративної виставки “Мудрість віків у багатстві рідної мови”.

1.jpg

Володимир Сподарець, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української філології ПНПУ імені К.Д. Ушинського, член Національної спілки письменників України у своїй доповіді торкнувся теми збереження, захисту та популяризації культурних надбань українського народу у світовому просторі.

2.jpg

Про значення рідної мови в житті кожної людини та суспільства у своєму виступі розповіла Наталя Коробкова, кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії літератури та компаративістики ОНУ імені І.І.Мечникова.

3.jpg

Олена Шмагановська, викладач української мови та літератури, голова циклової комісії філологічних дисциплін ВНКЗ «Одеське педагогічне училище» у своїй промові висвітлила основні аспекти фольклорного творення української мови, які відіграють важливу роль у вихованні сучасної молоді.

4.jpg

Зі своїми поетичними доробками кількома мовами світу ознайомив присутніх на заході Віталій Бошков, поет і перекладач, член Національної спілки письменників України, лауреат премії імені Степана Олійника, автор та ведучий гагаузьких радіопрограм.

5.jpg

Приємним дарунком для учасників заходу стала літературно-музична композиція “Із віночка мовного багатоголосся квітучої Одещини” у виконанні студенток 3-го курсу філологічного факультету ОНУ імені І.І. Мечникова: Ганченко Анастасії та Марії Комарової, а також учениць 11-го класу ОПНВК “ОР Самеах” - Єлизавети Китаєвої, Маргарити Скрипки, Марарити Широкової, Марії Виговської, Марії Пільщенко.

2a-1.jpg

Важливою подією заходу стала презентація книжково-ілюстративної експозиції “Мудрість віків у багатстві рідної мови,” бібліографічний огляд якої провела Валентина Колесникова, провідний бібліотекар ВЗГіР, яка представила широкому загалу актуальні мовознавчі видання з із фонду ОННБ, що висвітлюють основні аспекти теорії мови, знакову природу, структуру мови, взаємозв’язок мови і мислення, співвідношення мови і мовлення, фонологічну, граматичну, лексико-семантичну її системи та проміжні рівні. Студенти з зацікавленістю переглянули представлені видання, адже вони стануть їм у нагоді для подальшого навчання.

6-1.jpg

У заході взяли участь: відомі журналісти, викладачі і студенти філологічного факультету ОНУ імені І.І. Мечникова, ПНПУ імені К.Д. Ушинського, Одеського педагогічного училища та інші.

Про захід - ТРК "Южная волна"

 

Створено: 23.02.2018
Останнє оновлення: 14.03.2018
Переглядів: 265© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.