«Стежка в долонях». Презентація

12 лютого 2018 р. в Одеській національній науковій бібліотеці відбулась презентація збірки «Стежка в долонях» української письменниці, телеведучої, громадського діяча Оксани Щирби (Київ).

0_1.jpg

Це перша презентація книжки авторки у нашому місті – книжки, яку складають повісті, новели, нариси, оповідання. Раніше подібні імпрези відбулися в Києві, Вінниці, Львові та Дніпрі.

На заході був присутній директор київського видавництва «Саміт-книга» Іван Степурін, а також письменники, науковці, представники місцевої громадськості, викладачі та студенти Одеського обласного базового медичного училища, ВНКЗ "Одеське художнє училище імені М.Б.Грекова", Одеської національної академії зв'язку імені О.С.Попова, користувачі ОННБ.

1.jpg

Відкрила захід Ірина Бірюкова, в.о. генерального директора ОННБ, яка у своїй короткій промові наголосила на важливій ролі бібліотек в реалізації сучасних проектів, зокрема, як майданчика для зустрічей з авторами, читачами, видавцями, книгорозповсюджувачами. Адже така взаємодія є плідною, відіграє важливу комунікативну роль, позитивно впливає на розвиток сучасного літературного процесу.

2.jpg

Сергій Дмитрієв, голова Одеської обласної організації Національної спілки письменників України, письменник, доцент кафедри загального та слов’янського мовознавства Одеського національного університету імені І.І.Мечникова, у своєму виступі відзначив, що доробок письменниці належить до модерної сучасної прози. Новели і повісті авторки вигідно відрізняє грамотна літературна мова, серйозний підхід до теми. Її прозові твори дають відповідь на багато питань, які турбують нашого сучасника і надзвичайно позитивні.

3.jpg 

У вітальному слові директор видавництва «Саміт-книга», кандидат технічних наук, член громадської організації з культури КОДА, член Правління Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Іван Степурин розповів про особливості роботи з молодими українськими письменниками, наголосивши у своєму виступі, що основна мета – підвищення попиту читання, задоволення читацької аудиторії новими захоплюючими книгами. Про успіх книжки Щирби свідчить, зокрема, той факт, що презентоване видання є вже другим, доповненим. (За 19 років діяльності видавництво випустило 500 назв книжок загальним тиражем близько 1 млн. примірників).

4.jpg

Журналістка Оксана Щирба вважає свою літературну діяльність швидше захопленням, ніж професією. Автор із задоволенням поділилася своїм досвідом створення збірки малих жанрів «Стежка в долонях» (2018), робота над якою тривала з перервами більше десяти років. Її перше літературне дітище складається з трьох розділів, у яких превалюють теми кохання, історії та філософії. Гостя також розкрила секрети свого успіху, наголосивши на тому, що кожна людина повинна мріяти, не боятися змінювати себе та навколишній світ задля досягнення власної мети. Перша проба пера підштовхнула Оксану до написання твору більш масштабного характеру – роману, робота над яким нині триває.  

lifshyc.jpg

Про особливе місце книги в житті сучасної молоді йшлося у виступі Дара Лівшиця, директора ПП «Одесакнига», члена Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів.

5.jpg

Художник, член Національної спілки художників України, старший викладач, завідувач циклової комісії відділу художнього оформлення ОХУ імені М.Б.Грекова Віктор Гоманюк поділився особливостями створення книжкових ілюстрацій до класичної та сучасної художньої літератури, наголосивши на тому, що цей складний процес вимагає не тільки наявності таланту живописця, а й кропіткої та вибагливої роботи для того, щоб потім читачам було цікаво гортати сторінки улюблених книжок. Такі зустрічі важливі для зацікавленої роботи над ілюструванням книжки, зокрема, вибору в майбутньому теми своєї дипломної роботи.

lazaryeva.jpg

Після заходу: в.о. генерального директора ОННБ Ірина Бірюкова та Галина Лазарева, директор Централізованої мережі дитячих бібліотек, заслужений працівник культури України, член Спілки кінематографістів України.

8.jpg

Викладач загальних дисциплін Одеського базового медичного училища Галина Нагорна.

9.jpg

Олена Грищенко, завідувач бібліотеки та Теодосія Сокотуха, провідний бібліотекар Національної академії зв'язку імені О.С.Попова відзначили актуальність презентованого видання для читацької молоді.

10.jpg

Працівники ОННБ, представники вишів, училищ та міських бібліотек отримали книжкові дарунки від автора та видавництва «Саміт-книга».

Створено: 13.02.2018
Переглядів: 352© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.