До 140-річчя Гната Хоткевича»

2-1.jpg

З 28 грудня 2017 р. по 4 січня 2018 р. в спеціалізованому читальному залу «Закордонне українство» відділу міжнародних проектів у рамках бібліотечного проекту «Пророки рідної землі» експонуватиметься книжково-ілюстративна виставка «До 140-річчя від дня народження Гната Хоткевича».

Книжкова виставка містить матеріали, що висвітлюють життєвий і творчий шлях відомого українського письменника, історика, бандуриста, композитора, мистецтвознавця, етнографа, педагога, театрального і громадсько-політичного діяча Гната Мартиновича Хоткевича (1877-1938). Він є автором романів, повістей, новел. Окремими виданнями вийшли «Поезії в прозі», збірники оповідань, твори у восьми томах. У його доробку близько 600 музичних творів: романсів, хорів, струнних квартетів, творів великого формату для бандури та оркестру бандур. Його «Поема про Байду», «Буря на Чорному морі», «Невільничий ринок у Кафі», «Про Богдана Хмельницького» та інші вважаються народними. Чимало композицій Г.Хоткевича були видані за його життя, але в 1931 році вони всі були заборонені і виключені з виконавської практики. Книжкова виставка стане цікавою широкому колу читачів, а також дасть можливість дізнатися про маловідомі факти з життя Гната Хоткевича. 

Створено: 21.12.2017
Переглядів: 204© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.