Видавництво "Люта справа"

img_0070.jpg

Запрошуємо читачів ознайомитися з добіркою книг від молодого українського видавництва «Люта справа», що надійшли до нашої бібліотеки як обов'язковий примірник документів.

Видавництво «Люта справа» засноване в січні 2014 р., щоб, зі слів його засновників – «підтримати нетипову, незвичну, прогресивну літературу, якої страхаються інші українські видавництва». Свою місію команда видавництва бачить у популяризації культурних феноменів – літератури, малярства, дизайну, музики, – що є актуальними і співзвучними сьогоденню.

З офіційної інформації про видавництво:

«Ми не боїмося нічого, крім поганого паперу та низької якості. Книжки «Лютої справи» завжди мають бути гарно видані.
Ми ніколи не ставимо питання «Чи це буде добре продаватися?», але ми ставимо питання; «Чи це згадають через 100 років?» «Люта справа» не обмежується рамками української літератури і вважає себе частиною світового мистецького процесу. Ми видаємо книжки українською, білоруською, російською та будь-якими іншими мовами; працюємо з художниками, які живуть в різних країнах світу.
Ми не обмежуємося літературним каноном і працюємо з будь-якою лексикою, якщо це виправдано з художнього погляду і робиться на високому рівні.
Багато книжок «Лютої справи» мають позначку 18+, але ми не забуваємо й про дітей, причому завжди віримо в їхній високий інтелект і здорове почуття гумору. Ми завжди дбаємо, щоби наші дитячі книжки були яскраві, цікаві й дотепні».
Видавничі проекти «Лютої справи» викликають інтерес та стають помітними подіями у літературному житті країни, отже запрошуємо і одеситів ознайомитися з новинками креативного видавництва в Одеській національній науковій бібліотеці і представляємо короткий книжковий огляд та бібліографічний список.

Книжковий огляд

Одним з найцінніших видань «Лютої справи», безперечно є книга «Мистецький барбакан. Трикутник дев’яносто два». Це антологія творів завсідників легендарного Мистецького Барбакану, який під час Революції Гідності стояв на підступах до Майдану біля метро «Хрещатик». На мапі «антитерористичної операції» цей об’єкт мав номер 92 та містився у зоні обстрілу снайперів. У Барбакані проходили різноманітні культурні події: літературні читання, лекції, виставки найвідоміших представників української інтелігенції. До вашої уваги пропонуються роздуми, спогади, малюнки та власне бачення подій, що відбувалися у Києві на Майдані Незалежності у 2013-2014 рр. від видатних поетів, письменників, художників, громадських діячів: Юрія Андруховича, Андрія Єрмоленка, Артема Полежаки, Сергія Жадана, Івана Семесюка, Євгенії Чуприни та багатьох інших.
Книга Олафа Клеменсена (псевдонім українського художника, поета та прозаїка Олександра Клименка) «Літо-Ато» буде цікавою для усіх, хто замислюється над сучасними подіями в Україні та усвідомленням їхнього сприйняття. Це збірка містично пережитих та поетично трансформованих у вигляді прозових мініатюр подій, які відбувались під час боротьби українців за свободу на майдані, в зоні АТО та зовсім інші історичні періоди, наприклад, коли на цю землю прийшли шотландці.
Фотоальбом «Промка» – це фотопроект про події на промзоні містечка Авдіївки та його захисників, автор якого український журналіст і військовий фотограф Олесь Кромпляс. Головною темою видання є повсякденне життя українських бійців, нелюдські та надскладні умови, в яких солдати щодня боронять свою землю. Книга містить понад сотню полароїдних знімків та чорно-білих фотографій, зроблених на плівку. Автор присвятив книгу пам’яті свого друга – фотографа і добровольця батальйону «Донбас» – Дмитра Кузьміна, який загинув влітку 2014 р.
Книга «Щоденник україножера», розрахована на читацьку аудиторію 18+, та створена для усіх, хто цікавиться етнопсихологією, українською історією, ультракультурою та новим вітчизняним фольклором. Це збірка кепкувань, переосмислень, здогадок та пророцтв.
Відомий поет, публіцист та перекладач Андрій Бондар про книгу та її автора висловився так: «Важко уявити собі більш ідеальний текст про Україну і українців, аніж писання такого собі Івана Семесюка – художника й мислителя-мізантропа. В ньому пропорційно намішано їдкої самоіронії, епічної борзоти, мазохістської ліричності, зворушливої ненависті… Семесюк – це шляхетне подолання сіряцьких законів українського існування, хрестоматійний клин клином…»
Графічний роман «Діра» створений донеччанами – художником Сергієм Захаровим та письменником Сергієм Мазуркевичем. Їх спільна робота – це мистецький вирок так званим ДНР та ЛНР. Сергій Захаров відомий тим, що улітку 2014 р. організував арт-групу «Мурзілки» і встановлював на вулицях окупованого Донецька великі графіті-фігури, що карикатурно зображали діячів «нової» самопроголошеної влади. За свою діяльність був схоплений та півтора місяці знаходився у полоні, перебуваючи у підвалі, кілька разів під час ув’язнення піддавався імітації розстрілу. Після вдалої втечі із полону, Сергій намалював те, що відбувалося з ним та іншими полоненими, а його друг Сергій Мазуркевич записав.
Добірка книг відомого письменника, журналіста і блогера Олега Шинкаренка, складається з романів «Кагарлик», «Перші українські роботи» та «Череп».
«Кагарлик» – сатирична антиутопія, що зображує життя в Україні через сто років, автор припускає, що внаслідок російської окупації, Україна повернеться до середньовіччя.
Роман «Перші українські роботи» – написаний в жанрі авантюрно-сатиричної наукової фантастики із гостро закрученим сюжетом. Його події, як і в «Кагарлику» розгортаються в Україні через сто років після наших часів. Гібридна війна з Росією ще триває, але дві ворогуючі країни, задля уникнення людських жертв, домовилися відправляти на лінію зіткнення лише роботів. Та з часом роботи проникли в усі сфери людського життя і почали витісняти людей із звичного для них середовища. Таємнича терористична організація «Рух проти заліза» розпочинає анархічну війну проти роботів.
Дослідженню ірраціонального коріння так званого «Русского мира», який призвів до росту агресії та мілітаризації сучасного російського суспільства, присвячено роман «Череп». У центрі твору головні герої – архетипова трійця билинних богатирів, сатирично трансформована сучасною російською дійсністю. Богатирі подорожують із крайнього сходу Російської Федерації до України на танку Т-34, розфарбованому під гжель, щоб побороти міфічних бандерівців, придуманих піарниками московських медіахолдінгів.
Окрасою представленої видавництвом добірки нових видань є книги поезій від двох сучасних письменниць і поетес Емми Андієвської та Євгенії Чуприни.
«Маратонський біг» авторства Емми Андієвської – це збірка сонетів для ерудованих гурманів читання. У післямові до книги молодий поет Ігор Астапенко пише про книгу так : «Маратонський біг» – довгий сонетний серпантин, відстань якого подолати зможе далеко не кожен. Бо перед спробою підкорення цієї дистанції необхідно підкорити безліч інших… Ця збірка – для тих, хто вміє та хоче мислити, шукати, розшифровувати, працювати».

Й спалахує, – ніколи – так, – буття

Долина. Оскальпований – підгірок.
Не гори, а – род-айленди – й леггорни.
Набік – пошкандибало – незугарне.
Хвіст ящура: де – що – торкне, те – гіркне.

Околиця. Веранда. Свята – старт –
Змагання – нових – колоратур.
Стіл: смажений, – холодний, – осетер.
Напої для дітей – й дорослих. Торт. –

Посилено – наднирники – й надкрила.
До послуг – і голяр, і – юні – кралі,
Яким – дораджує – фіґляр-цирульник, –

В кишені – вихорці – і фумаролі,
Аж видно: знов – за людство – Прометей. –
Й спалахує, – ніколи – так, – буття

Емма Андієвська належить до важливих представників модернізму в українській літературі другої половини XX ст., працює у стилі сюрреалізму та герметизму. Вона створила власний світ поетичних та художніх образів у високо індивідуальній манері. Головними темами творчості авторки є філософія, духовність та містика. Поетеса відома тим, що пишучи у формі класичного сонету, кардинально його реформувала використанням дисонансів та далекосяжних смислових асоціацій між побутовими речами і філософськими поняттями.
Емма Андієвська є авторкою двадцяти дев'яти поетичних збірок, п'яти книжок короткої прози, трьох романів та понад дев'яти тисяч картин. Уродженка Донеччини, більшу частину свого життя Е. Андієвська провела поза Україною, проживаючи в Мюнхені та Нью-Йорку і відвідала Україну після довгої перерви у 1992 р.
Ще одна збірка вишуканої поезії «У шубі на стиглому тілі» – це любовна та соціальна лірика Євгенії Чуприни. Це книга поезій романтичної жінки яка мріє про яскраві та справжні почуття, але дійсність розчаровує її. Поетеса, вокалістка панк-гурту «Вапно», член українського відділення міжнародного ПЕН-клубу, Національної спілки журналістів України, голова оргкомітету Міжнародної літературної премії ім. Олеся Ульяненка, відповідальний секретар видавництва «Люта справа» – це все вона – Євгенія Чуприна – сильна, вільна, іронічна і водночас ніжна і слабка жінка.
Одним з віршів, які ілюструють внутрішні переживання автора є твір «Моя любов, перервана, як сни»:

Моя любов, перервана, як сни,
Спалахує, мов спогади серпневі.
Мені здається, я прийшла з війни.
Проходять люди тихі, мов дерева.

І наче навкруги стоїть стіна,
Скоріше перешкода, ніж опора,
Як колба перекинута скляна,
Забруднена, не повністю прозора.

Моя любов, наш човен, що відплив
Далеко в море крізь проріху миті,
Я там з тобою, у країні снів,
І тільки тіло ще блукає в світі.

І наче з-за прозорої стіни
Цей світ мене паскудним миром маже.
Мені здається, я прийшла з війни,
І там в останнє відчувала справжнє.

Бібліографічний опис видань:

1. Андієвська, Е. Маратонський біг: сонети / Емма Андієвська. – Київ : Люта справа, 2016.– 299 с.
2. Верніш, І. Прогулянка довкола пивоварні: поезії / Іван Верніш. – Київ : Люта справа, 2016.– 95 с.
3. Геть дорослих: вірші / Сергій Прилуцький, пер. з біл. Олени Степаненко. – Київ : Люта справа, 2017.– 40 с.
4. Захаров С. Діра: графічний роман/ Сергій Захаров; текст Сергій Мазуркевич. – Київ : Люта справа, 2016.– 112 с.
5. Кромпляс О. Промка: фотоальбом / Олесь Кромпляс; тексти Юрія Макарова, Масі Найєма; перекл. Арсенія Тарасова .– Київ : Люта справа, 2017.– 128 с.
6. Крюґер, В. Прощальний поцілунок Ілліча / Вано Крюґер.– Київ : Люта справа, 2015.– 128 с.
7. Мистецький Барбакан. Трикутник дев’яносто два . Антологія. – Київ : Люта справа, 2015.– 320 с.
8. Михед, О. Мороки: повість, оповідання / Олександр Михед, Софія Мельник.– Київ: Люта справа, 2016.– 116 с.
9. Никитин, А. Санитар с Институтской : повесть / Алексей Никитин.– Киев : Люта справа, 2016.– 176 с.
10. Олаф Клеменсен. ЛІТО-АТО. – Київ: Люта справа, 2015 . – 320 с.
11. Sholtes, Bandy. Остров Sziget, или Труселя Iggy Попа : полуфестивальный роман / Bandy Sholtes.– Київ : Люта справа, 2016.– 344 с.
12. Семесюк, І. Еволюція або смерть! Пригоди павіана Томаса / Іван Семесюк.– Київ : Люта справа, 2015.– 191 с.
13. Сємесюк, Іван. Эвалюцыя альбо смерць! Прыгоды павіяна Томаса = Еволюція або смерть! Пригоди павіана Томаса : [раман] : пер. з укр. / Іван Сємесюк; Пер. Алесь Плотка.– Кіеу : Люта справа, 2017.– 185 с.
14. Семесюк, І. Фаршрутка: повість/ Іван Семесюк.– Київ : Люта справа, 2016.– 192 с.
15. Семесюк, І. Щоденник україножера / Іван Семесюк.– Київ : Гнозіс, Люта справа, 2014.– 162 с.
16. Степанченко Н. Город ноября: киевские рассказы. – Киев: Гнозис, Люта справа, 2014.- 173 с.
17. Ульяненко, О. Яйця динозавра: збірка малої прози / Олесь Ульяненко.– Київ : Люта справа, 2016.– 188 с.
18. Ульяненко, Олесь. Там, де південь : повісті / Олесь Ульяненко; Упоряд. Євгенія Чуприна, Мирослав Слабошпицький.– Київ : Люта справа, 2017.– 302 с.
19. Шинкаренко, О. Череп : роман / Олег Шинкаренко.– Київ : Люта справа, 2017.– 189 с.
20. Шинкаренко, О. Кагарлик: роман / Олег Шинкаренко.– Київ : Люта справа, 2015.– 239 с.
21. Шинкаренко, О. Перші українські роботи : роман / Олег Шинкаренко.– Київ : Люта справа, 2016.– 223 с.
22. Чуприна, Є. У шубі на стиглому тілі: вірші / Євгенія Чуприна. – Київ : Люта справа, 2017.– 224 с.

Створено: 15.12.2017
Останнє оновлення: 19.12.2017
Переглядів: 275© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.