Мрій! Читай! Мандруй!

1.jpg

14 серпня 2017 р. Одеська національна наукова бібліотека приєдналась до проекту «Display-кросингу» – виставки «Мрій! Читай! Мандруй!»  

Пропонуємо низку цікавих маршрутів, завдяки яким можна дізнатись багато нового й відкрити вкотре вже знайомі місця. А нашим гідом стане, ясна річ, КНИГА. Яка? Популярна серед одеситів і знана у світі; створена за допомогою фондів та фахівців ОННБ у тісній співпраці з друзями бібліотеки – відомими літераторами, краєзнавцями, працівниками закладів культури Одеси та світу.

2.jpg

Розділ  «Бібліотечні мандри з героями книг» буде значно цікавішим, якщо герої – реальні люди, популярні й знані в Одесі та далеко за її межами. А допоможе нам мистецький лайнер, що здійснить книжкові рейси за маршрутами життя і творчості відомих художників: Василя Кандинського, Михайла Жука, Герасима Головкова, Петра Нілуса та інших митців, які є гордістю мистецької Одеси. Маршрути визначатимуться за допомогою каталогів, монографій та біобібліографічних покажчиків, створених фахівцями ОННБ: «Товариство південноруських художників», «Товариство незалежних художників в Одесі» та інші.

3.jpg

Розділ «Рідний край у бібліотечних туристичних маршрутах» пропонує подорож на літературному фрегаті. На капітанському містку впізнаємо Олександра Гріна, Костянтина Паустовського, Ісака Бабеля, Валентина Катаєва, Іллю Ільфа та Євгена Петрова й інших літераторів, чиє ім’я є «візитною карткою» Одеси.

Літературний фрегат здійснює захоплюючі мандри, що відкривають цікаві сторінки одеської пушкініани, розкривають кумедні і, часом, драматичні моменти перебування Миколи Гоголя в Одесі, свідчать про тісний зв’язок Т.Г. Шевченка з нашим містом, розповідають про пригоди Адама Міцкевича і таємниці салону Кароліни Сабанської...

Цінною є низка покажчиків, підготовлених фахівцями ОННБ: «О.С. Пушкін в Одесі», «Т.Г. Шевченко в одеській пресі», «М.В. Гоголь в Одесі», «Іван Франко в Одесі», «Леся Українка в Одесі» та інші. Цікаві дослідження Ростислава Олександрова, Олега Губаря, Наталі Каракіної, Тетяни Донцової, Родіона Феденьова, Олександра Сурілова, Богдана Сушинського, Фелікса Зінька, Анатолія Дроздовського, Михайла Пойзнера та інших одеських краєзнавців, літераторів і колекціонерів. Усі видання з автографами, словами вдячності за вагому допомогу в їхніх дослідженнях фондів ОННБ, а також за фахові консультації працівників бібліотеки. Пишаємось!

4.jpg

Розділ «Спогади та враження» містить артефакти й сувеніри, що з’явилися завдяки автоперегонам Одещиною. Це простір чудового настрою, краєзнавчих розвідок, унікальної природи, відпочинку на будь-який смак. Бажаєте подорож до античної Ольвії чи краю Овідія? Візьміть на пам’ять стилізовану амфору чи справжній керамічний уламок ІV сторіччя. На романтичній хвилі полинемо до української Венеції – Вилкового, та порівняймо види тамтешніх човнів з італійською гондолою. А може, зважимося на гастрономічний тур у Кілію і Шабо – скуштувати смачний кілійський рис та вишукане шабське вино? Безперечно, матимете задоволення від відпочинку на березі Тилігульського чи Тузлівських лиманів, риболовлі на Турунчуці, відвідин Білгород-Дністровської фортеці та багатьох інших чарівних куточків. Отож знайомтеся з експозицією, смакуйте, подорожуйте!

Перлина із перлин – сама Одеса з її архітектурними й культурними пам’ятками. Маємо унікальну можливість роздивитися їх в альбомах та побачити аутентичні зразки. До речі, путівник «Закохайся в Одесу» (серія путівників київського видавництва «Картографія») створений на базі і фахівцями ОННБ.

Насолоджуйтеся променадом одеськими вулицями, бульварами й проспектами (і полицями виставки!), відкривайте нові й нові одеські таємниці та (читай М.Жванецького!) «дихайте глибше, ви – в Одесі!», чи беріть на згадку одеське повітря, що дотепно «розфасоване» у консервні банки.

Туристично-привабливим об'єктом є і сама книжкова скарбниця – Одеська національна наукова бібліотека, що охороняється державою. Це один з кращих взірців бібліотечної архітектури часів раннього модерну. Сьогодні бібліотека пропонує і допомагає здійснювати подорожі до країни Європи та США. Як? Дізнайтеся у відділі міжнародних проектів ОННБ і подорожуйте світом!

 

Створено: 14.08.2017
Переглядів: 284© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.